Snowboardcrossařka Eva Samková skončila sedmá ve finále Světového poháru ve švýcarské Arose. Ani jeden z trojice českých mužů Michal Novotný, David Bakeš a Emil Novák nepostoupil z osmifinále.

Závod žen vyhrála stejně jako ve čtvrtek Bulharka Alexandra Jakovová, jistou vítězkou disciplíny byla již předem Kanaďanka Dominique Maltaisová. Samková ve své první kompletní sezoně skončila v hodnocení snowboardcrossu sedmá.

Sedmnáctiletá Češka zajela den po otřesu mozku na kilometrové trati čtvrtý čas v kvalifikaci a ve čtvrtfinále soupeřkám hravě ujela. V semifinále hůře odstartovala a v momentu, kdy se drala dopředu, musela přibrzdit, aby se nesrazila se soupeřkami. Do cíle dojela čtvrtá a nepostoupila. V malém finále Samková jezdící s namalovaným knírkem a tentokrát i bradkou soupeřky přeskákala a cílem projela první.

Všichni čeští muži skončili v osmifinále. Bakeš prohrál ve finiši boj o postupové místo s Kanaďanem Jakem Holdenem. Novotný mířil do čtvrtfinále, vedl svoji osmifinálovou rozjížďku, ale na posledním skoku spadl. Novák byl za postupem daleko.

Poslední závod sezony vyhrál mistr světa Australan Alex Pullin, který se díky triumfu zároveň stal poprvé v kariéře i vítězem Světového poháru. V konečném pořadí přeskočil o 60 bodů Francouze Pierra Vaultiera.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist