Lékaři mladoboleslavské nemocnice tvrdí o hejtmanovi Davidu Rathovi, který do poslední chvíle tajil, kdy slavnostně zahájí stavbu nového pavilonu, že se bojí. Původně měl Rath dorazit v úterý odpoledne, na základní kámen ale poklepal už v 10 hodin. A tvrdil přitom, že náhlou změnu neprovedl kvůli plánovanému odpolednímu protestu zdejších lékařů, kteří proti podezřelé stavební zakázce sepsali petici a zaštítil se návštěvou izraelského velvyslance. Ten měl původně dorazit na odpolední zahájení - firma Neocity Ron, která tendr vyhrála, má totiž izrealský kapitál. Jenže pak prý podle Ratha velvyslanec oznámil, že přijet nemůže, a proto hejtman zahájení přesunul na desátou hodinu. Velvyslanectví ovšem tvrdí, že to bylo přesně naopak. Že se zahájení bude konat dopoledne, se dozvědělo až na poslední chvíli. "Bylo ohlášeno na hodinu, kdy už pan velvyslanec měl jiný program," potvrdila serveru iHNed.cz mluvčí Veronika Jacobs.
Tento článek máteje zdarma.
Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení.
Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je odemčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení