Pátým klubem anglické ligy, který má amerického majitele, se brzy stane Arsenal. Obchodník Stan Kroenke podle agentury Reuters už koupil téměř 63 procent akcií londýnského klubu a chystá se odkoupit i zbytek.

Kroenke nabídl ostatním akcionářům za jednu akcii 11 750 liber (323 000 korun) a už koupil podíl od Dannyho Fiszmana a Niny Bracewellové-Smithové. Svůj podíl v Arsenalu tak navýšil z původních 29,9 procenta na 62,89 procenta a zajistil si předkupní právo na zbývající akcie klubu.

Zámořské vlastníky už mají Manchester United, Liverpool, Aston Villa a Sunderland. Zahraniční mají také Chelsea, Manchester City, Fulham, Blackburn a Birmingham.

Třiašedesátiletý Kroenke je mimo jiné majitelem basketbalového celku Denver Nuggets z NBA, Colorada Avalanche z hokejové NHL a Colorada Rapids z fotbalové MLS. Do Arsenalu přichází v době, kdy klub šest let čeká na zisk nějaké trofeje.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist