Hokejisté Nashvilu vedou v prvním kole Stanley Cupu nad Anaheimem 2:1 na zápasy. O druhou výhru se významně zasloužil i útočník Martin Erat, který k výhře 4:3 přispěl gólem a asistencí.

Selänne vykřesaL naději

Jeho tým vedl už 2:0, ale Anaheim se do zápasu vrátil po bitce Fishera s Ryanem Getzlafem na konci druhé třetiny, po níž čtyřicátník Teemu Selänne během třiceti vteřin vyrovnal. Ovšem nakonec zaslouženě vyhrál Nashville, který svou převahu vyjádřil jasně i střelami na branku 37:16.

Bitku sledovala z ochozů i Carrie Underwood, Fischerova manželka a americká celebrita. Osmadvacetiletá zpěvačka a skladatelka vyhrála v roce 2005 čtvrtou sérii americké Superstar.

"Mohl to být zlomový moment. Ta bitka nás nabudila, dokázali jsme vyrovnat, jenže bohužel v třetí třetině jsme několikrát nechali příliš otevřená zadní vrátka a soupeř to dokázal potrestat. Tolik chyb, co jsme udělali, to je neuvěřitelné," zlobil se Selänne. "Pokud nebudeme lépe bránit, nemáme moc šancí na úspěch," doplnil finského veterána trenér Randy Carlyle.

Neuvirth dostal smolný gól

První gól v tomto play-off dal také Václav Prospal, jehož New York Rangers porazili Washington s Michalem Neuvirthem v brance 3:2 a snížili stav série na 1:2. Prospal se prosadil ve 49. minutě, kdy dostal svůj tým do vedení 2:1. Pět minut před koncem vyrovnal Mike Knuble, vítězný gól Rangers vstřelil minutu a 39 vteřin před třetí sirénou Brandon Dubinsky.

"Trošku se to proti nám spiklo. Ovečkin minutu předtím šťastně vyrovnal na 1:1, nám pak neuznali gól... Byla to pro nás velká zkouška psychiky, ale zvládli jsme to, nenechali jsme se rozhodit a dál se soustředili na hru," pochválil celý tým brankář Henrik Lundqvist.

V rozhodující chvíli se ale k domácím přiklonilo štěstí. Při vítězném gólu Dubinsky vybruslil z rohu útočného pásma před branku, zblokovaný puk vyletěl do vzduchu a od ramene obránce Karla Alznera se smolně odrazil za záda bezmocného Neuvirtha.

"Snažil jsem se dostat puk před branku, protože už nezbývalo moc času. Byl to šťastný odraz, ale to k hokeji patří. Věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme se co nejvíce tlačit před Neuvirtha a nakonec se nám to vyplatilo," radoval se Dubinsky.

Český gólman v prvních dvou zápasech inkasoval dohromady jediný gól a i v neděli byl oporou Capitals, když zneškodnil 32 střel. Na vítězství to však tentokrát nestačilo.

Nad Chicagem se smráká

Na pokraji vyřazení jsou obhájci Stanleyova poháru z Chicaga, kteří po dvou prohrách na ledě nejlepšího týmu základní části Vancouveru nezvládli ani první domácí zápas, podlehli 2:3 a prohrávají v sérii už 0:3.

Východní konference - 3. zápas:

NY Rangers - Washington 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 26. Christensen, 49. Prospal, 59. Dubinsky - 40. Ovečkin, 55. Knuble. Michal Neuvirth odchytal za Washington 58 minut, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.200. Stav série: 1:2.

Šťastný Dubinského gól

Západní konference - 3. zápasy:

Nashville - Anaheim 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Branky: 16. Erat, 16. Tootoo, 46. Legwand (Erat), 51. Fisher - 39. a 39. Selänne, 47. Beleskey. Střely na branku: 37:16. Diváci: 17.113. Stav série: 2:1.

Bitku, která probudila Anaheim, sledovala i Carrie Underwood Fischerova manželka

Chicago - Vancouver 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Keith, 33. Sharp - 31. Ehrhoff, 31. D. Sedin, 47. Samuelsson. Střely na branku: 32:26. Diváci: 21.743. Stav série: 0:3.