Souboj Bostonu s Montrealem se zřejmě protáhne. Montreal vedl po dvou zápasech v Bostonu 2:0, ale v prvním utkání na svém ledě nedokázal vedení v sérii zvýraznit. Kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik tak dál zůstává v napětí, zda bude mít pro světový šampionát k dispozici Davida Krejčího (Boston) nebo Tomáše Plekance (Montreal).

Krejčí přispěl ve třetím duelu jedním gólem k výhře Bostonu 4:2. Český hokejový útočník  se prosadil ve 4. minutě, kdy svou premiérovou trefou v letošním play off otevřel skóre zápasu. V 15. minutě přidal druhý gól Nathan Horton.Trefil se i Tomáš Plekanec na druhé straně.

Medvědům výrazně prospěla přítomnost kapitána Zdena Cháry, který byl nucen kvůli zdravotním problémům vynechat minulý zápas. Slovenský urostlý obránce patřil k nejlepším hráčům na ledě, vedle obranných povinností také přihrál na druhý gól svého týmu.

"Je to velký rozdíl mít ho v sestavě nebo ne. On je jedním z nejdůležitějších, možná vůbec nejdůležitějším hráčem našeho týmu a možná nejlepším obráncem v lize. Naposledy jsme se s jeho absencí nedokázali vypořádat, proto je skvělé, že dnes už zase mohl nastoupit," chválil Cháru brankář Bostonu Tim Thomas, který si připsal 34 zákroků, z toho 14 v třetí třetině.

Gólman Price chyboval

Výhru Bostonu usnadnil i domácí brankář Carey Price, který hostům daroval třetí branku. Gólman vyjel za branku, ale jeho odpal zachytil Rich Peverley a nabídnutý dárek využil.

Dařilo se hostům

I v dalších třech pondělních zápasech uspěl hostující tým. Philadelphia zvítězila v Buffalu rovněž 4:2 a ujala se v sérii vedení 2:1, stejně jako Pittsburgh, který vyhrál v Tampě 3:2. Už 3:0 na zápasy vedou hokejisté Detroitu, kteří po dvou výhrách na domácím ledě zvítězili i 4:3 ve Phoenixu.

Detroit těžil ve Phoenixu z povedených vstupů do všech tří třetin. V první během úvodních tří minut získal vedení 2:0, v třetí minutě druhé části přidal třetí gól a už po 45 sekundách třetího dějství zvýšil na 4:1. Jednou asistencí přispěl k výhře Red Wings Jiří Hudler, jenž přihrál na třetí gól Valtteriho Filppuly.

Statistika 1. kola play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

Buffalo - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) Branky: 12. Stafford, 39. Gerbe - 5. Carter, 23. Briere, 37. Žerděv, 60. Timonen. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.690. Stav série: 1:2.

Montreal - Boston 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Branky: 28. A. Kosticyn (Hamrlík), 45. Plekanec - 4. Krejčí, 15. Horton, 23. Peverley, 60. Kelly. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21.273. Stav série: 2:1.

Tampa Bay - Pittsburgh 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) Branky: 16. a 43. St. Louis - 6. Talbot, 7. Asham, 43. Kennedy. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20.545. Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

Phoenix - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Branky: 32. Schlemko, 54. Whitney (Vrbata) - 2. Salei, 3. Miller, 23. Filppula (Hudler), 41. Franzén. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.130. Stav série: 0:3.