Kompletní semifinálovou čtveřici už zná tuzemský fotbalový pohár - Ondrášovka Cup. Posledním účastníkem jsou fotbalisté Olomouce, kterým stačila k postupu porážka 1:2 v Jablonci. O finále se střetnou se Slavií.

Hlavně bránit

Olomouc po výhře 2:0 doma se v úvodu zápasu hlavně bránila a ve 21. minutě poprvé kapitulovala po trestném kopu Pitáka, který Vošahlík hlavou prodloužil do sítě.

Až po přestávce začali hráči Olomouce víc myslet i dopředu, jenže první dvě šance Ordoše vyšly nadarmo a Jablonec stále opanoval hru. To potvrdil druhým gólem za ruku v pokutovém území z penalty Lafata.

V tu chvíli by se zápas prodlužoval, jenže pak po centru Bajera na zadní tyči hlavičkoval v 75. minutě Ordoš a odkop Pavlíka už přišel pozdě.

Jablonecký kouč František Komňacký byl smutný: "Když už to vypadalo slibně, přišlo zbytečné zaváhání, které nám vzalo všechny naděje. Nezbývá, než soupeři pogratulovat k postupu.

Jeho protějšek Zdeněk Psotka dodal: "V prvním poločase nás Jablonec dokonale přehrál, pokryl naše opory a k ničemu nás nepustil. Hodně nám pomohl náš gól. Tušili jsme ohromně těžký zápas a teď máme velkou radost, že nám náš cíl vyšel."

Baumit Jablonec - Sigma Olomouc 2:1

Branky: 21. Vošahlík, 69. Lafata z pen. - 75. Ordoš. Rozhodčí: Adam - Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka - Janotka, Vepřek, Rossi. Diváci: 2550. Poločas: 1:0. První zápas: 0:2, postupuje Olomouc.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Drsek, Jablonský - Vošahlík (77. Třešňák), Piták, Vaněk (61. Jarolím), Loučka, Kovařík - Lafata (77. Krajčík). Trenér: Komňacký.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Navrátil (78. Doležal), Ordoš (89. Koutný), Petr (64. Šultes). Trenér: Psotka.