Hokejisté Detroitu si v boji o finále Západní konference NHL vynutili rozhodující sedmý zápas, když ve své hale porazili San Jose 3:1 a vyrovnali stav série na 3:3.

Opět s Hudlerem

Red Wings, za něž po absenci v minulém utkání opět nastoupil Jiří Hudler, si výhru zajistili třemi góly v posledních deseti minutách.

Hlavním strůjcem obratu byl finský útočník Valtteri Filppula, který u prvního gólu asistoval Henriku Zetterbergovi, druhý pak sám vstřelil. Třetí gól dal při power-play soupeře Darren Helm.

"Musíte si vždy věřit, i když prohráváte. Bez ohledu na čas a skóre. Věřit, že to můžeme udělat, je velká součást toho, že se to povede," prohlásil Fillpula, jenž v předchozích pěti zápasech série neměl ani bod.

Rozhodne se v San Jose

Série se nyní stěhuje do San Jose, kde se ve čtvrtek rozhodne o soupeři Vancouveru ve finále Západní konference. Detroit se v případě úspěchu může stát čtvrtým týmem v historii NHL, který dokázal postoupit, přestože v sérii prohrával už 0:3 na zápasy.

"Z dnešního zápasu si nemůžeme odnést nic pozitivního, až na výkon Nema (Niemiho), který byl skvělý. My ostatní jsme předvedli zoufalý výkon. Nebruslili jsme, byli jsme pomalí. Neudělali jsme nic správně," kritizoval hru poraženého celku obránce Doug Murray.

Západní konference:

Detroit - San Jose 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 51. Zetterberg, 53. Filppula, 59. Helm - 44. Couture. Střely na branku: 45:25. Diváci: 20.066. Stav série: 3:3.