Hokejisté San Jose postoupili do finále Západní konference NHL, když v rozhodujícím sedmém utkání zdolali před svými fanoušky Detroit 3:2 a sérii vyhráli 4:3 na zápasy.

Boj o účast ve finále Stanleyova poháru zahájí Sharks v neděli s Vancouverem. Druhou dvojici tvoří ve Východní konferenci Boston a Tampa Bay.

Hráči San Jose, kteří vedli nad Detroitem už 3:0 na zápasy, ale pak soupeři třikrát podlehli, udrželi chladnou hlavu a uklidnili se ještě víc, když vyhráli úvodní třetinu 2:0. Ve druhéčásti hry, ale Detroit tlačil a střeleckou převahu vyjádřil kontaktním gólem Henrik Zetterberg.

Ovšem právě Zetterberg měl velkou zásluhu i na druhém gólu soupeře, když v poslední minutě úvodní třetiny ve snaze rozehrát kotouč od vlastní branky ideálně nahrál Coutremu, který nabízenou šanci s radoustí zužitkoval.

Dvoubrankový náskok vrátil San Jose v poslední části Patrick Marleau a hosté v závěru už jen zdramatizovali zápas brankou Pavla Dacjuka. Konečný výsledek tak potvrdil vyrovnanost série, v níž šest ze sedmi utkání skončilo rozdílem jediného gólu.

Západní konference

San Jose - Detroit 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Setoguchi, 20. Couture, 53. Marleau - 34. Zetterberg, 54. Dacjuk. Střely na branku: 30:40. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 4:3.