Brankář Bohumil Modrý a útočník Ladislav Troják, dvě legendy československého hokeje, budou v neděli před zápasy o medaile na mistrovství světa uvedeni do Síně slávy IIHF.

„Oba patřili k oporám mužstva, které získalo první titul mistrů světa a pokládám je za jedny z největších postav našeho hokeje,“ řekl Tomáš Král, prezident Českého hokejového svazu. „Vzhledem k jejich dalším tragickým osudům navíc symbolika ceremoniálu v tomto případě překračuje ryze hokejové rámce,“ dodal Král.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se