Brankář Bohumil Modrý a útočník Ladislav Troják, dvě legendy československého hokeje, budou v neděli před zápasy o medaile na mistrovství světa uvedeni do Síně slávy IIHF.
„Oba patřili k oporám mužstva, které získalo první titul mistrů světa a pokládám je za jedny z největších postav našeho hokeje,“ řekl Tomáš Král, prezident Českého hokejového svazu. „Vzhledem k jejich dalším tragickým osudům navíc symbolika ceremoniálu v tomto případě překračuje ryze hokejové rámce,“ dodal Král.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







