Díky dokonalému obratu vyrovnali hokejisté Tampy Bay stav finále Východní konference NHL na 2:2 na zápasy. Doma porazili Boston 5:3, přestože po první třetině prohrávali 0:3.

Hostům vyšla skvěle úvodní třetina, kterou pro sebe rozhodli třemi góly v rozmezí šesti minut a 11 sekund. Dvakrát skóroval Patrice Bergeron, jednou se trefil Michael Ryder za asistence českého obránce Tomáše Kaberleho.

Svůj druhý gól vstřelil Bergeron v 18. minutě dokonce v oslabení jen sedm sekund po vyloučení Dennise Seidenberga. Branku Tampy poté opustil Dwayne Roloson a nahradil ho Mike Smith, který už do konce zápasu neinkasoval. Při svém druhém startu v play-off pochytal všech 21 střel, kterým čelil.

I díky tomu se povedlo Tampě, které po otřesu mozku stále chybí v obraně Pavel Kubina, zápas otočit. Ve druhé třetině za necelé čtyři minuty vyrovnali autor dvou branek Teddy Purcell a Sean Bergenheim. Ve 47. minutě pak vstřelil rozhodující gól Simon Gagné a v samém závěru při power-play Bostonu pojistil výhru domácích Martin St. Louis.

Finále Východní konference NHL - 4. zápas:

Tampa Bay - Boston 5:3 (0:3, 3:0, 2:0)

Branky: 27. a 28. Purcell, 31. Bergenheim, 47. Gagné, 60. St. Louis - 12. a 18. P. Bergeron, 17. Ryder (Kaberle). Střely na branku: 37:30. Diváci: 21 216. Stav série: 2:2.