Slavnější ze sester Williamsových vyhrála první kolo turnaje v Eastbourne poměrem 1:6, 6:3 a 6:4. První set zcela ovládna bulharská hráčka Cvetana Pironkovová, v dalších dvou setech se ale Serena dostávala čím dál, tím více do hry a Pironkovové už žadné další překvapení nedovolila.

Williamsová byla mimo tenisové kurty téměř rok, když si po loňském vítězství ve Wimbledonu přetrhla vazy na noze. Po doléčení zranění ji postihlo další neštěstí v podobě plicní embólie.

„Byla jsem ve stavu, kdy jsem nemohla vůbec dýchat. V jednu chvíli jsem si myslela, že umřu,“ řekla po uzdravení Serena.

Už před kláním Williamsová podotýkala, že to nevnímá jako návrat po běžném zranění. "Bude to úplně něco jiného. To, co jsem si prožila, mi dodalo zcela jiný pohled na život a kariéru."

Ani strach ze smrti z ní ale zjevně nevypudil vítězného ducha a její další předtavení na turnaji v Eastbourne vzbuzuje už teď velikou zvědavost.