Se záložníky Janem Morávkem a Adamem Hlouškem v základní sestavě nastoupí česká fotbalová reprezentace do 21 let do dnešního utkání mistrovství Evropy proti Španělsku.

Kouč Jakub Dovalil tak vsadí na hráče, kteří v nedělním úvodním utkání proti Ukrajině nastoupili až do druhého poločasu. Hloušek by dnes měl mít hodně ofenzivních úkolů a na hrotu útoku doplňovat Tomáše Pekharta.

Oproti prvnímu zápasu tak Dovalil v základní sestavě udělal dvě změny. Na lavičce zůstanou středopolaři Tomáš Hořava a Jan Kovařík. Rozestavení je stejné jako v zápase s Ukrajinou, a to 4-1-4-1.

Sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Vácha, Morávek, Hloušek - Pekhart.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:28
Před zápasem

Pokud svěřenci trenéra Dovalila navážou na vítězství nad Ukrajinou, budou prvním postupujícím týmem do semifinále mistrovství Evropy do 21 let.

17:37

V základní sestavě mohou fanoušci pozorovat dvě změny. Kovaříka s Hořavou nahradí duo z Kaiserslauternu - Morávek a Hloušek. Na hrotu útoku je opět Pekhart, rozestavení 4-1-4-1 je taktéž vyzkoušené.

17:41

V sestavě španělského týmu nechybí dva hráči, kteří se loni stali mistry světa, a to Matu a Martíneze. Hvězdou je také brankář De Gea z Atlética Madrid, o kterého se zajímá Manchester United. V prvním zápas remizovali Španělé s Anglií 1:1.

17:45

Základní sestavy obou týmů:

Česko: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Dočkal, Vácha, Gecov, Morávek, Hloušek - Pekhart.

Španělsko: De Gea - Montoya, Botía, Álvaro Domínguez, Vila Rosello - Mata, Thiago Alcántara, Javi Martínez, Herrera, Muniain - Adrián.

17:50

Adam Hloušek by měl podle asistenta trenéra Jana Suchopárka doplňovat v útoku Tomáše Pekharta.

17:54

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

17:58

Dozněly hymny a vše je připraveno na zahájení zápasu.

18:00
1. minuta

Pekhart s Morávkem rozehráli, zápas začal.

18:01
2. minuta

Muniain se rozběhl po levé straně a Čelůstka před ním odkopl rohový kop.

18:02
3. minuta

Po rohovém kopu se dostal ke střele zhruba ze třiceti metrů Alcántara, ale pokus byl velmi nepovedený.

18:03
4. minuta

Gecov teď  tvrdě sestřelil Herreru, naštěstí rozhodčí nevytáhl žlutou kartu.

18:04
6. minuta

Útočník Ádrian se zapomněl v postavení mimo hru.

18:05
6. minuta

Dočkal hledal při prvním českém rohovém kopu ve vápně Pekharta, Španělé se ale ubránili.

18:06
7. minuta

Lecjaks pokoušel střelecké štěstí z úctihodné vzdálenosti, míč skončil vysoko nad brankou.

18:08
9. minuta

Pěkná akce českého týmu. Pekhart skvěle hlavou po Dočkalově centru našel na křídle Morávka, jehož zpětná přihrávka do vápna ale nikoho nenašla.

18:09
10. minuta

Obrovský tlak Španělů ve vápně! Po sérii zblokovaných střel se u pravé tyče objevil Mata a jeho pokusu zabránili v cestě do branky Lecjaks s Vaclíkem.

18:12
13. minuta

Vaclík si poradil se španělskou standardní situací a míč v pohodě lapil.

18:15
16. minuta

Lecjaksovi se zatím nedaří. Nyní skončil jeho vysoký nákop v autu, trenér Dovalil byl na stadionu slyšet: "Néé!".

18:17
18. minuta

Opět španělská standardka a opět skvěle Tomáš Vaclík.

18:18
18. minuta

Vlevo se objevil osamocený Hloušek, ale jeho centr do vápna byl zblokovaný a brankář De Gea si pro něj v pohodě došel.

18:22
22. minuta

Morávek dokázal doběhnout míč a před vápnem si rovnal míč na pravačku, obránce jeho pokus ale stačil zblokovat.

18:22
23. minuta

Ve vápně výborně zpacifikoval Adriána Marek Suchý.

18:24
24. minuta

Lecjaks hodil dlouhý aut a čeští hráči se mohli ve vápně dostat k příležitosti. Španělé ale byli rychlejší.

18:24
25. minuta

Morávek fauloval Matu, který tak dlouho diskutoval s rozhodčím, až dostal žlutou kartu. Verdikt se nelíbil také kapitánovi Martínezovi a zažlutilo se i před ním.

18:26
26. minuta

Španělsko vede 1:0. Trefil se Adrián, který si naběhl na kolmou přihrávku a v pohodě osamocen před Vaclíkem otevřel skóre zápasu.

18:28
29. minuta

Výborný zákrok brankáře Vaclíka, který tváří v tvář vychytal Matu!

18:30
32. minuta

Čelůstka zastavil Minuaina, který se prohnal až do vápna. Rohový kop ubránil Lecjaks.

18:32
33. minuta

Vácha dostal žlutou kartu, která je jeho druhou na turnaji.

18:34
36. minuta

Váchu zakřižoval Montoya, ale český záložník pomohl vybojovat míč zpět pro Lecjakse, který se opět ukvapil a hledal vepředu Pekharta. Tomu rozhodčí odmával ofsajd.

18:36
37. minuta

Dočkal vyslal ze standardní situace nepříjemný centr do vápna, k hlavičce se tlačil Čelůstka, ale neprotlačil se.

18:38
40. minuta

Španělé teď dlouho okupovali prostor kolem českého pokutového území, naši se zatím brání.

18:40
41. minuta

Španělé zahráli roh nakrátko, akci ale ukončil Jan Morávek dobrou obranou.

18:43
44. minuta

Muniain zkusil zakroutit střelu z pravé strany do šibenice, míč ale skončil za brankou.

18:44
45. minuta

První velká šance českého týmu! Ondra Čelůstka se na pravé straně skvěle prohnal kolem Muniaina, následně vyslal do vápna přízemní centr, na který si naběhl Pekharta, ale z dobré pozice střílel mimo tři tyče.

18:46
45. minuta

Rozhodčí Schörgenhofer ukončil první poločas. O přestávce bude muset kouč Dovalil něco změnit.

19:00
45. minuta

Do druhé půle nastoupí útočník Lazia Řím Libor Kozák, na lavičce zůstane Tomáš Pekhart.

19:02
46. minuta

Druhá půle začala, rozehráli Španělé.

19:03
47. minuta

Kozák vyhrál hlavičkový souboj a našel Hlouška, kterého Španělé obrali o míč.

19:03
47. minuta

Španělsko vede 2:0! Trefuje se opět Adrián, který si ve vápně poradil s Mazuchem a o tyčku vstřelil druhý gól španělského týmu.

19:06
50. minuta

Další náznak šance českého týmu začíná opět u Čelůstky, který centrem hledal na zadní tyči Hlouška, před kterým na roh zahrál obránce. Z rohu Češi nic nevytěžili.

19:09
52. minuta

Botía trefil s míčem i Morávkovy nohy a zaslouženě vidí žlutou kartu. Čeští hráči budou mít výhodu standardní situace z dobré pozice.

19:11
55. minuta

Dočkal i Hloušek z dorážky trefili zeď.

19:13
57. minuta

Španělé kontrolují zápas a málokdy pustí české hráče k míči. Ke střele se dostal Thiago, jeho pokus končí nad brankou.

19:16
60. minuta

A opět Španělé motají hlavy českých hráčů klidnou kombinací a nepouští svěřence trenéra Dovalila k míči.

19:18
62. minuta

Lecjaks chyboval a Španělé se opět hnali do útoku, ale zastavili se prakticky sami. Celou situaci vyřešil dnes asi nejlepší český hráč společně s brankářem Vaclíkem Ondřej Čelůstka.

19:19
63. minuta

Jana Morávka nahradil Václav Kadlec

19:19
62. minuta

Žlutou kartu dostal Libor Kozák, když po souboji s ním leží na zemi a drží se za hlavu Martínez.

19:21
64. minuta

Po delší době zahráli opět Češi. Nově příchozí Kadlec skvěle prošel středem hřiště, perfektně našel na levém křídle Hlouška, jenž počkal na spoluhráče, ale po jeho přihrávce ztratil míč Vácha.

19:26
69. minuta

Vácha se dostal ke střele, která mu však nevyšla.

19:28
73. minuta

Hloušek vybojoval míč, ale pro Kadlece byl příliš dlouhý, a proto opět kombinují nikam nespěchající Španělé.

19:30
74. minuta

Hřiště opouští dnes dvougólový útočník Adrián. Místo něj vyběhne na hriště Parejo.

19:32
76. minuta

Střela Pareja se odrazila k Botíovi, který ve vyložené pozici nevystřelil dobře a Vaclík kryje.

19:33
76. minuta

Tentokrát střela Pareja prošla, ale skončila nad bránou.

19:33
76. minuta

19:34
77. minuta

Adama Hlouška vystřídal Milan Černý.

19:39
80. minuta

Žlutou kartu vidí Ondřej Mazuch.

19:40
83. minuta

Na hřiště jde Diego Capel a střídá Muniaina.

19:44
88. minuta

Češi měli dva rohové kopy a připsali si dvě nebezpečné hlavičky. Při prvním se skvěle do vzduchu vyšrouboval Ondřej Čelůstka, ale De Gea předvedl parádní zákrok. Z následujícího rohu hlavičkoval Suchý vedle.

19:47
89. minuta

Matu nahradil Nsue.

19:49
90. minuta

Po ose Čelůstka - Kadlec - Dočkal se k hlavičce dostal Kozák, ale míč skončil mimo branku.

19:50
90. minuta

Zápas skončil, Španělsko vyhrálo 2:0. O postupujících se rozhodne v posledních zápasech.