Češi si chtěli ze zápasu s Ukrajinou vzít to nejlepší. A tím byl výkon ve druhé půli – z něj si však v zápase se Španělskem lvíčata zopakovala jen minimum a prohrála 0:2. Ve druhém utkání skupiny B remizovala Anglie s Ukrajinou. To znamená, že jestli v neděli neprohrají favorizovaní Španělé s Ukrajinou, bude českému celku stačit k postupu do semifinále i remíza s Anglií.

Zápas se Španělskem nenabídl záživný fotbal, v prvním poločase hráli zejména Španělé. Nejenže si Češi nevypracovali šance, ale ani nedrželi míč na kopačkách.

"Španělé jsou prostě jiná úroveň, dnes jsme se o tom sami přesvědčili. Byli na tom technicky ještě lépe, než jsme si uměli představit. Pro mnoho z nás to byl nejtěžší zápas, jaký jsme dosud hráli," přiznal Marcel Gecov.