Dvakrát sahala po vítězství ve Velké pardubické, ale nikdy se jí nepodařilo. V šedesátých a sedmdesátých letech, kdy byl slavný dostih možná nejtěžší ve své historii, jí chyběl malý kousek štěstí. Ve středu ráno Eva Palyzová zemřela ve věku 75 let.

Na dostihových koních jezdila v době, která ženám v sedle nepřála, a tak se těšila obrovské popularitě. Její podobizna vycházela svého času na titulních stranách časopisů, pro mnohé dívky byla nedostižným vzorem.

Jen jedna žena v historii Velké pardubické byla úspěšnější než ona: Lata Brandisová, vítězka z roku 1937. Eva Palyzová si s ní potřásla rukou v samých začátcích své kariéry, když se umístila v rámcovém programu Velké pardubické. "Příště určitě vyhraješ, budu ti držet palce," řekla jí už tehdy legendární Brandisová.

Palyzová její slova téměř do puntíku naplnila, když jako jezdkyně a později trenérka dosáhla řady velkých úspěchů. Svůj dostihový život spojila s Lysou nad Labem, kde její koně trénovali v ideálních podmínkách uprostřed polabských lesů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se