Na první pohled to bylo jen další vítězství favorita, ale úspěch hřebce Roches Crosse s žokejem Janem Rájou v nedělním Českém derby na závodišti Velká Chuchle měl nečekaný přesah.

Hnědáka z tréninku Josefa Váni dovedl k triumfu ve vrcholu dostihové sezony o 2,5 milionu korun muž, který byl před čtrnácti dny na operačním sále s rozdrcenou klíční kostí. "Musím poděkovat doktorovi Milanu Tomanovi z plzeňské nemocnice i svému léčiteli panu Šlechtovi, bez nich bych tady dnes nevyhrál," radoval se Rája po doběhu.

Necelou délku za vítězem finišoval na druhém místě Avere před překvapením Rocky of Gracie a výborně jdoucím klasickým vítězem Chardonney Tcheque, jemuž se jako mílaři na vytrvalecké trati 2400 metrů nevěřilo. Zklamal německý Foreign Hill, v cíli až šestý.

"Roches Cross je obrovský bojovník, to je jasné. Vydal se dnes ze všech sil, bylo to neuvěřitelné," poznamenal Váňa, pro něhož to bylo už druhé vítězství v derby. Před šesti lety připravil ke stejnému úspěchu klisnu Ready for Life a velký podíl měl i na triumfu hřebce Poderosa v roce 2002. Toho však oficiálně trénovala Váňova manželka Pavla.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se