Fotbalisté Jablonce bez problémů stvrdili postup do třetího předkola Evropské ligy. V odvetném utkání druhého předkola dnes doma rozdrtili albánský tým Flamurtari Vlora 5:1 a po výhře 2:0 v prvním duelu se mohou za týden těšit na duel na hřišti nizozemského Alkmaaru.

Triumf Baumit zařídili dvěma brankami Piták s Kovaříkem, jednou se trefil Piták. Za hosty snížil na konci úvodní půle z penalty Sakaj.

Do ochozů Střelnice dorazily v deštivém a chladném počasí k domácí premiéře Baumitu v nové sezoně tři tisícovky promrzlých diváků, ale výkon jabloneckého týmu je rozehřál. Severočeši se i při dvougólovém náskoku z prvního zápasu snažili hrát útočně a od samého úvodu si vytvořili trvalou územní převahu, i když zpočátku vyložené šance s výjimkou Jarolímovy střely těsně vedle neměli.

V 25. minutě ale Jablonečtí hostující obranu dokonale rozebrali: Piták našel nabíhajícího Kovaříka a ten nemohl minout. Za pět minut si oba jablonečtí záložníci své role vyměnili. Kovařík našel z druhé strany Piták, který si nerušeně zpracoval míč a střelou k tyči zvýšil.

V 35. minutě si Baumit zápas na chvíli zkomplikoval. Stoper Beneš zahrál ve výskoku ve vápně rukou a Sakaj se z penalty nemýlil.

Albánce trápilo zakončení

Jablonec ale inkasovaný gól nikterak nevyvedl z míry a po pauze si s chutí zastřílel. Dvoubrankový náskok vrátil domácím kanonýr Lafata, jenž tak navázal na své dvě trefy z úvodního utkání v Albánii.

Velký rozdíl mezi druhým týmem uplynulého ročníku albánské ligy a třetím týmem české nejvyšší soutěže byl v důrazu při zakončení. Hosté i za nepříznivého stavu sympaticky neskládali zbraně a snažili se hrát aktivně, ale na rozdíl od Jablonce své šance zahazovali. Dvakrát neproměnili samostatný únik na Špita, naopak Severočeši měli nabito.

To potvrdil po hodině hry svou druhou brankou v zápase Piták, jeho povedené střele pomohlo do sítě břevno. V 70. minutě se podruhé v utkání trefil také Kovařík. Závěr duelu si Jablonec vychutnal a může se začít chystat na první utkání proti Alkmaaru.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Baumit Jablonec - Flamurtari Vlora 5:1 (2:1)

Branky: 25. a 70. Kovařík, 30. a 61. Piták, 55. Lafata - 36. Sakaj z pen. Rozhodčí: Christoffersen - Bille, Oguz (všichni Dán.). ŽK: Beneš, Lafata - Arberi. Diváci: 3095. První zápas: 2:0, postoupil Jablonec.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (64. Vošahlík), Loučka, Jarolím (36. Vaněk), Piták, Kovařík (82. Novák) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Flamurtari: Mocka - Arberi, Brahja, Veliu, Sakaj - Progni (86. Cutra), Drizaj, Lena (67. Grami), Begaj - Shehaj, Idrizaj (46. Licaj). Trenér: Magani.