Občanské sdružení není a nechce být firmou, přesto vstupuje na trh a vytváří si "firemní" kulturu, vytváří si image a snaží se, aby byl rozpoznatelný od podobných subjektů. V případě Klubu personalistů České republiky chceme být přátelští, ne příliš formální, přístupní návrhům svých členů a užiteční.

PŘED DVACETI LETY

Na počátky Klubu personalistů ČR vzpomíná Ing. Jaroslav Berka: Bezprostředně po listopadu 1989 byla mimo vší pochybnost postupná likvidace centrálního administrativního řízení ekonomiky a její nahrazení otevřenou tržní ekonomikou. Bylo zřejmé, že jedním z aspektů bude i otevření trhu práce, které se projeví v oblasti řízení lidských zdrojů. Do čela personálních útvarů byli postaveni noví lidé, kteří nebyli politicky a ideologicky spjati s předcházejícím režimem. Na řadu nových věcí v oblasti pracovněprávní, sociální i manažerské ovšem stávající pracovníci personálních útvarů, tím méně jejich noví vedoucí, kteří většinou neměli vůbec žádné zkušenosti z personální oblasti, nebyli připraveni. A i další možné zdroje informací zejména o nových zákonech a jejich výklady byly velmi omezené.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se