Oba trenéři se shodli, že remíza je zasloužená. "I když utkání skončilo dietně bez branek, bylo vidět, že obě mužstva chtějí střílet góly a zvítězit. My jsme vycházeli z brejkové taktiky a snažili se dobře pokrýt křídelní prostory a náběhy Jablonce, což se nám celkem podařilo zvládnout," uvedl na tiskové konferenci kouč Mladé Boleslavi Miroslav Koubek.
Těšilo ho, že si Boleslav spravila reputaci po nevyvedeném duelu a porážce 0:3 v Evropské lize v Larnace. "Na rozdíl od té Larnaky musím vyslovit v obranné činnosti mužstvu pochvalu. Co mě mrzí, že jsme nedotáhli ty přechodové protiútoky ve velmi nadějných, gólových pozicích aspoň do jednoho úspěšného konce. Nicméně bodu z Jablonce si vážíme, bylo potřeba se trochu uklidnit po nepříjemném zážitku na Kypru," dodal Koubek.
Jabloneckému kouči Františku Komňackému chyběla lepší finální fáze. "Dobře organizovaná obrana Boleslavi nepropustila žádný z těch balonů, které jsme se tam snažili procpat. To byl náš největší problém, protože převahu jsme si vytvořili a v druhé půli byla znatelnější. Jenže šancí jsme měli málo, střel na branku ještě méně," litoval. "Na druhou stranu při brejkových situacích nám tam soupeř několikrát podkouřil a dvakrát nás podržel Špit," uznal Komňacký.
I on proto považoval remízu za spravedlivý výsledek. "Bylo vidět, že se obě mužstva znají příliš dobře na to, aby někdo mohl něco vymyslet a došlo na nějaké velké manévry. Přesto si myslím, že jsme viděli solidní zápas dvou vyspělých mužstev, která budou bojovat v horních patrech tabulky," dodal.
Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Drábek - Ubias, T. Kovařík. ŽK: Kopic - Štohanzl, Šírl, Janíček. Diváků: 3120.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (46. Vošahlík), Loučka, Piták, Vaněk (68. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Kúdela, Wojnar (52. Štohanzl), Opiela - Táborský (90. Procházka), Řezníček, Chramosta (72. Zahustel). Trenér: Koubek.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist






