Fotbalisty pražské Sparty čeká poslední překážka na cestě do základních skupin Evropské ligy. V úvodním duelu play-off míří Sparta na půdu rumunského FC Vaslui a bude chtít navázat na skvělou formu v úvodu nového  ročníku.

Pražané vyhráli všech pět soutěžních zápasů včetně obou utkání předkola Evropské ligy se Sarajevem. Teď jí však čeká nepříjemný rumunský celek, který soupeřům zatápí hlavně v domacím prostředí. V posledních dvou zápasech Vaslui doma bezbrankově remizoval s Lille a Twente.

Utkání začíná v 18:00 a server IHNED.cz ho bude sledovat v podrobné reportáži.

Sestavy

FC Vaslui: Černiauskas - Balace, Farkaš, Milanov, Zmeu - Sanmartean, Costin, Neagu, Balaur - Gerlem - Temwanjera
AC Sparta Praha: Blažek - Vidlička, Řepka, Zápotočný, Pamič - Hušek - Sionko, Vacek, Matějovský, Juhar - Kweuke

Rozhodčí: Szabó - Vámos, Varga.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:59
Utkání bylo zahájeno

Výkop měla Sparta, která také založí první akci.

18:00

1. minuta Sparta okamžitě poslala míč do pokutového území, kde se obtočil Kweuke kolem obránce a chystal si palebnou pozici. Ke střele nedošlo, protože byl poslán k zemi. Sparta se vzteká marně. Penalta se pískat nebude.

18:01

2. minuta Míč si poprvé ošahal i Blažek, když lapil lehký nákop.

18:03

4. minuta Hráči Vauslui vybojovali dluhým nákopem první rohový kop. Ten Sparta bez komplikací odvrátila.

18:04

5. minuta Roh zahrávala i Sparta a zkoušela nacvičený signál. Hlavičkoval Kweuke, ale vysoko přestřelil.

18:06

8. minuta Hře zatím chybí myšlenka. Hraje se hlavně ve středu hřiště, kde se oba týmy přetlačují o míč.

18:07

8. minuty Z bídy se nevytrhl ani Juhar, jehož centr se mu hrubě nepovedl.

18:08

9. minuta Vaslui zkoušel výpad po levé straně. Gerlem ale nestihl míč na hrací ploše.

18:10

10. minuta Sparta zahrávala přímý kop po faulu na Vacka. Matějovský ale nasměroval míč pouze na brankáře.

18:11

12. minuta Prakticky úplně stejná situace i na druhé straně. Ani hráči Vasluie s nabídnutou standardkou nenaložili dobře.

18:12
Vaslui - Sparta 1:0!

13. minuta Vaslui jde do vedení. Po chybě Vidličky na pravé straně utíkal sám na brankáře Gerlem, který doslova sejmul vyběhnutého Blažka a posunul míč před brankovou čáru, kde dílo dokonal Temwanjera. Blažek se zároveň hodně těžce zvedá z hřiště a otřesený dostává i žlutou kartu za protesty.

18:15

16. minuta S Blažkem to nejprve nevypadalo dobře. Po delší pauze na ošetření je ale Blažek v pořádku a bude pokračovat. Už se zase hraje.

18:18

18. minuta Sparta se zatím do útoku příliš nežene. Vaslui zahrával další roh, šanci si ale znovu nevytvořil.

18:19

20. minuta Sparta neuspěla ani dlouhým nákopem na Kweukeho, který byl v pokutovém území osamocen proti přesile obránců.

18:20

21. minuta Už to vypadalo, že Sparta získá územní převahu. Pamič si ale pomohl tvrdým šlapákem, tak hrají znovu Rumuni.

18:22

22. minuta Teď už si Blažek počínal v souboji s útočníkem daleko důrazněji a doslova sešrotoval hlavičkujícího Neagua.

18:23

24. minuta Spartě chybí myšlenka i přesnost. Matějovský táhl přečíslení do otevřené obrany, ale těsně před pokutovým územím pokazil přihrávku.

18:25

26. minuta Sparta si vykoledovala nebezpečnou standardku, když byl u pravé postranní čáry faulován Sionko. Hra se stěhuje před malé vápno rumunského celku, kde bude čepovat míč Juhar.

18:27

26. minuta Ještě předtím ale musejí domácí nuceně střídat. Zraněného Neagu po souboji s Blažkem nahradí Buhaescu.

18:28

27. minuta Na Juharův centr skákal vysoko Kweuke, ale brankář domácích byl u míče dříve.

18:28

29. minuta Dlouhými míči to zatím nejde. Kweuke zase neměl nárok.

18:30

30. minuta Kweuke nedosáhl ani na nákop Matějovského. Sparta znovu rychle ztrácí míč.

18:31

32. minuta Z dalšího nákopu už ale Sparta získala alespoň rohový kop. Míč před bránu točil Matějovský, ale obránci domácích dnes vysoké míče v pohodě sbírají.

18:33

33. minuta Sparta ale pokračuje v obléhání soupeřovy brány. Při dalším rohu hlavičkoval Řepka, marně.

18:34

35. minuta Teď Sparta zkusila snad poprvé v utkání kombinaci na jeden dotek a míč se dostal až k Sionkovi, kterému ale rána nesedla.

18:36
Vaslui - Sparta 2:0!

37. minuta Obrovská chyba brankáře Blažka znamená dvoubrankovou ztrátu. Jednoduchý centr z levé od Milanova totiž brankář Sparty chtěl chytit, ale míč mu žákovsky vypadl z ruk a zapadl ke vzdálenější tyči.

18:38

39. minuta Sparta už zase dobývá území soupeře, který ale výborně brání a drží Spartu deset metrů před vápnem.

18:40

41. minuta Domácí šetří čas a čekají na poločas. Když mají míč, hrají na jistotu. Když má míč Sparta, umí v pohodě bránit. Kombinace pražského celku je dnes totiž hodně mizerná.

18:42

42. minuta Sparta neuspěla ani po přímém kopu Matějovského. Míč znovu přelétl všechny hráče a skončil v náručí připraveného brankáře.

18:43

44. minuta Vacek využil volného prostoru na pravé straně, zatáhl míč a centrem hledal Kweukeho. Ten se sice vyšponoval do vzduchu, přesto ale hlavičkoval z hodně těžké pozice. Branku tak neohrozil.

18:45

45. minuta Vacek vysunul Matějovského, jehož centr byl sražen na roh. Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

18:45

45+1. minuta Kweuke roh prodlužoval za sebe, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nestál.

18:46

45+2. minuta Hušek před vápnem fauloval. Vaslui získal míč a už to vypadá, že poločas zvládne bez újmy.

18:47
První poločas skončil

Sparta působí hodně bezradně a nevychází jí vůbec nic. Od mizerné rozehrávky, až po útočnou fázi. Navíc si slabší chvilku vybral i brankář Blažek. Po první půli proto Sparta prohrává 0:2 a bude muset hodně přidat.

19:03

Sparta během přestávky střídala. Ze zápasu odchází nejistý Blažek, kterého nahradí mladý gólman Milan Švenger.

19:04
Druhý poločas byl zahájen
19:05

47. minuta Po centru Vacka pálil z dálky Juhar. Jeho rána letěla vysoko nad.

19:07

48. minuta Sparta zase pod tlakem. Vaslui kopal roh, ale Švenger míč vyboxoval.

19:08

49. minuta Costin tvrdě zajel do Sionka a vidí žlutou kartu.

19:09

49. minuta Sparta rozehrála standardku nakrátko. O centr Juhara se postaral Milanov.

19:10

50. minuta Ve druhém poločase je Sparta aktivnější. Juhar posílal do vápna soupeře další roh, jenže domácí celek zase bez problémů odolal.

19:13

54. minuta Sionko rozběhl své rychlé nohy a dostal se za obranu, jenže v tu chvíli zaváhal a střelu z nadějné pozice pokazil.

19:15

56. minuta Sparta ve druhé půli tlačí a má územní převahu. Velké šance ale stále nepřicházejí. Zápas zatím moc atraktivity nepobral.

19:16

59. minuta Rumuni dostali míč na druhou stranu hřiště a nutí Spartu znovu překonávat obranný val.

19:19

60. minuta Sparta měla na kopačkách první velkou šanci v zápase. Ránu Huška totiž obránci srazili přesně na volej Vacka. Jeho pumelice letěla jen těsně nad.

19:20

61. minuta Gerlem vidí za faul žlutou kartu.

19:22

63. minuta Hra se znovu kouskuje, tentokráte po faulu Sparty.

19:23

64. minuta Pamičův centr přelétl úplně všechny, i brankovou čáru. Odkop od brány domácích.

19:24

65. minuta Buhăescu fauloval za žlutou kartu. Sparta rozehrála rychle po zemi na Pamiče, který znovu špatně nakopl míč tak, že na něj nikdo nedosáhl.

19:26

67. minuta Sparta střídá. Juhara nahradí Podaný. Předtím ale Rumuni pražský celek přitlačili. Po rohu pálil nad Zmeu.

19:27

68. minuta Ve výskoku si počínal nešetrně Sionko a vidí zaslouženou žlutou kartu.

19:28

70. minuta Kweuke v pokutovém území přetlačil tři obránce. Rozhodčí ale v jeho počínání viděl faul.

19:30

72. minuta Zmeu chyboval a Sparta mohla do přečíslení. Než se ale rozkoukala, už byla obrana domácích zpět na svých místech.

19:31

73. minuta Vacek si došel pro faul a Sparta bude kopat přímý kop z 25 metrů. To je zajímavá pozice.

19:32

73. minuta Míč kroutil Matějovský a Sparta branky docílila. Zápotočný ale do míče plácl nesportovně rukou a dostává zcela zaslouženě žlutou kartu.

19:34

75. minuta Gerlem se hezky otočil kolem Vidličky a startoval do rychlého brejku. Hned v zárodku se mu ale postavil do cesty Zápotočný a bylo po šanci.

19:36

77. minuta Vaslui také dokáže útočit a před osamoceným Sanmarteanem po krásné akci zasahoval v poslední chvíli Matějovský.

19:39

80. minuta Kweuke se musel znovu prát o špatný nákop. Posléze jeden z bránících hráčů upadl na zem a s křečemi bude nějakou tu vteřinku polehávat.

19:41

83. minuta Rumuni ušetřili dvě minuty a budou střídat. Křečemi postihnutého Balaura nahradí Jovanovič.

19:42

84. minuta Znovu kouskování. Střídají oba týmy. Sionka nahradí Kadlec, na straně domácích odejde ze hřiště Sanmartean, vysřídá ho Annango.

19:44

85. minuta A mohlo být o postupujícím téměř rozhodnuto! Vaslui rozehrála rychlý brejk a byla blízko třetí brance, která by před zápasem v Praze znamenala téměř nesmazatelnou ztrátu. Temwanjera trefil spojinici brány, odražený míč nastřelil Annango do Švengera!

19:46

87. minuta Domácí jsou v závěru při chuti a odmítají Spartu pustit do závěrečného tlaku. Další rána Rumunů míří vysoko nad.

19:47

89. minuta Další Rumun leží na trávníku. Tady se spěchat určitě nebude.

19:49

90. minuta Nastavují se tři minuty. V tu chvíli se řítil na bránu Sparty znovu Annango. Trefil bránící hráče.