Čeští volejbalisté skončili na mistrovství Evropy v osmifinále. Domácí reprezentanti v dnešním utkání v Karlových Varech nestačili na Poláky a s obhájci titulu prohráli po boji 1:3 po setech 23:25, 25:22, 29:31 a 18:25. Ve čtvrtfinále Poláci narazí na Slovensko, kterému podlehli v pondělí v pražské základní skupině D.

Poláci si svojí prohrou v posledním utkání ve skupině vybrali Čechy jako snazšího soupeře pro osmifinále a v první sadě jim taktika vyšla. Domácí přitom předváděli v nečekaně málo zaplněné hale s chutí v úvodu dobrou obranu, které dominoval na liberu mrštný Kryštof. Jenomže koncovka vyzněla po třetím využitém setbolu pro Poláky.

Na úvod druhé sady domácí volejbalisté jen s obtížemi překonávali polskou obranu (2:5) a pomohli jim až dva přímé body po servisu nahrávače Ticháčka. Trojblok Štokr, Veselý, Pláteník zastavil jinak přesného Gruszku a Češi vedli 7:6. Ve druhé sadě se konečně rozjel vítěz Ligy mistrů Štokr, jehož smeče nabraly na razanci a přesnosti.

V dramatickém závěru druhé sady už Češi prohrávali 18:21, ale ukázali skvělý obrat. I se štěstím třeba propadl Hudečkův míč na polskou stranu a pak zaúřadoval na servisu Ticháček. Přidal další dvě esa, přičemž druhým využil setbol.

Rozhodl třetí set

Dvojice Ticháček, Štokr dál úřadovala a nekompromisní eso Štokra znamenalo vedení již 8:4. Náskok narostl až na rozdíl šesti bodů, jenomže od stavu 22:18 Češi ztratili čtyři míče a bylo srovnáno.

Set měl nervy drásající vyvrcholení, čtyři české setboly v řadě Poláci nekompromisně odvrátili, pak se totéž jednou povedlo i Čechům. I pátý setbol domácích volejbalistů skončil neúspěchem, zatímco Poláci druhý proměnili - 29:31.

Ztracený třetí set se projevil na psychice hráčů a ve čtvrtém pustili Poláky do rychlého vedení. Češi už nenašli sílu na obrat a s turnajem se po prohře s Poláky rozloučili.