Fotbalisté Jablonce udolali v utkání osmého ligového kola Žižkov 3:1. Nováček na severu Čech vedl po Böhmově trefě, jenže ještě do poločasu srovnal z penalty Lafata. Hosté od té chvíle hráli bez vyloučeného Bodečka a tlaku domácích nakonec neodolali.

Vítězný gól dal v 77. minutě Kovařík, skóre zpečetil svým třináctým zásahem v sezoně Lafata, který skóroval v sedmém duelu po sobě. Baumit si připsal čtvrtou domácí výhru za sebou, naopak Žižkov i pátý venkovní zápas prohrál.

Na výhru čekají už čtyři zápasy hráči Mladé Boleslavi, kteří doma remizovali s Hradcem 1:1. Domácí sice vedli po brance Chramosty ze začátku druhého poločasu, ale hosté kontrovali díky trefě střídajícího Černého.

"Votroci" nakonec mohli v Boleslavi zápas otočit, jenže autor vyrovnávacího gólu zahodil penaltu poté, co byl vyloučen domácí zadák Janíček.

O druhé místo v tabulce první ligy přišel Liberec, protože na půdě Bohemians 1905 uhrál jen remízu 1:1. Domácí vedli po gólu Borka, za hosty srovnával Rabušic. "Klokani" tak doma neprohráli už deset zápasů po sobě a jsou pátí, Liberec je třetí o bod za Jabloncem.

Ostrava prohrála i se Slováckem

Krize fotbalistů Ostravy je stále výraznější, bez potrestaného útočníka Václava Svěrkoše Baník v osmém kole nejvyšší soutěže doma podlehl Slovácku 0:1.

Ostrava v domácím postředí prohrála šestý zápas v řadě, už 453 minut nedala gól a stává se horkým adeptem na sestup. Slovácko popáté za sebou neprohrálo.

O první ligové výhře Slovácka na Bazalech rozhodl osm minut před koncem Košút, který v situaci zavánějící ofsajdem v pádu nohou usměrnil do sítě centr a postaral se o první vítězství Slovácka na Bazalech v prvoligové historii.

Mistr remizoval v Budějovicích

Fotbalisté mistrovské Plzně remizovali v Českých Budějovicích 0:0. Obhájce titulu tak nenavázal na předchozí dvě kola, v nichž zvítězil. Domácí si připsali teprve druhý bod v sezoně.

Úřadující mistr přitom mohl v generálce na středeční zápas Ligy mistrů na půdě AC Milán získat klid pro utkání hned v 6. minutě. Jiráček se uvolnil v pokutovém území, zpětnou přihrávku poslal po zemi proti noze Bakošovi, ale útočník hostů z dobré příležitosti přestřelil.

Západočeši pak sice měli územní převahu, vybojovali v úvodu utkání pět rohů, ale do koncovky se příliš nedostávali. Jihočeši zodpovědně bránili, v ofenzivě se však moc neprosazovali.

Dukla porazila Příbram

V zápase Dukly s Příbramí se radovali z vítězství 2:1 domácí fotbalisté. Pražané využili toho, že hosté hráli od 27. minuty bez vyloučeného stopera Ricky. Příbram sice i v oslabení skórovala zásluhou Wágnera, ale Vorel s Hanouskem zajistili domácím tři body.

Pražský celek tak v souboji s týmem, kterému v roce 1996 odprodal nástupnictví, aby se později do profesionálního fotbalu vrátil po zisku licence od Jakubčovic, potvrdil svou sílu v domácím prostředí. Na Julisce dala Dukla všech svých 12 gólů, zatímco venku stále neskórovala. Příbram alespoň prodloužila svou sérii se vstřeleným gólem na 13 ligových zápasů.

8. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 82. Košút. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Gallo. ŽK: Kraut, Ferenčík - Daníček. Diváci: 4357.

Sestavy:

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Marek, Vomáčka, Cverna - Droppa, Lukeš - Poliaček, Kraut, Malcharek (46. Badaljan) - Ferenčík (79. Greguš). Trenér: Malura.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček, Kordula - Pavelka, Valenta (88. Mezlík), Jeleček (34. Ondřejka, 90. Lukáš) - Došek. Trenér: Soukup.

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)

Branky: 16. Vorel, 48. Hanousek - 39. Wágner. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Lietava, Vorel - Valenta. ČK: 27. Ricka (Příbram). Diváci: 1858.

Sestavy:

Dukla: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (79. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90. Markovič), Lietava, Pázler (46. Svatonský). Trenér: Kozel.

Příbram: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda (15. Ricka), Pleško - Mareš, Koukal, Tarczal, T. Pilík (71. Valenta) - Wágner, Šlapák (83. Papšys). Trenér: Vavruška.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Mikel - Filípek, Santarius. ŽK: Klesa, Otepka - Petržela, Darida, Limberský. Diváci: 3295.

Sestavy:

Č. Budějovice: Křížek - Bakala (5. Horejš), Novák, Lengyel, Machovec - Klesa (65. Hudson), Otepka, Čirkin, Javorek, Sandro - Ondrášek (90. Stráský). Trenér: Cipro.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (87. Hora), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (71. Darida) - Bakoš (63. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Baumit Jablonec - Viktoria Žižkov 3:1 (1:1)

Branky: 36. a 83. obě z pen. Lafata, 77. Kovařík - 32. Böhm. Rozhodčí: Jech - Košec, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Vaclík. ČK: 35. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 4050.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (84. Novák) - Kopic (69. Vošahlík), Loučka, Piták (88. Vaněk), Jarolím, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Žižkov: Vaclík - Slodowy, Bodeček, Procházka, Starý - Kadeřábek (64. Bořil), Folprecht, Lafrance, Šťastný (81. Sivrič), Zapalač (46. Čermák) - Böhm. Trenér: Pulpit.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 49. Chramosta - 65. Černý. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Vysloužil. ŽK: Zahustel, Procházka, Ščuk - Malinský, Chleboun. ČK: 84. Janíček (MB). Diváci: 3158.

Sestavy:

Ml. Boleslav: Miller - Procházka, Janíček, Rolko, Kalina - Opiela, Ščuk, Kúdela (80. Wojnar) - Bulut (46. Řezníček), Chramosta, Zahustel (74. Štohanzl). Trenér: Koubek.

Hradec: Lindr - Chleboun, Fukal, Zelený - Poděbradský, Janoušek, Fischer, Rezek (60. Černý) - Malinský (59. Štěpán), Dvořák (89. Jandík), Klapka. Trenér: Kotal.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 18. Borek - 32. Rabušic. Rozhodčí: Drábek - Nádvorník, Blažej. ŽK: Jindřišek, Nešpor, Škoda, Žižka, Cseh - Kelič, Breznaník, Štajner. Diváci: 2666.

Sestavy:

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Borek, Šumský (70. Budínský), Bartek - Škoda, Nešpor (77. Kraják). Trenér: Medynský.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Polák, Fleišman - Šural (79. Nezmar), Janů, Bosančič, Breznaník - Rabušic (66. Rilke), Štajner. Trenér: Šilhavý.