Fotbalisté Manchesteru United remizovali ve šlágru anglické ligy v Liverpoolu 1:1 a po druhé bodové ztrátě v sezoně museli přepustit první místo v tabulce městskému rivalovi Manchesteru City. Ten si po jasné domácí výhře 4:1 nad Aston Villou vypracoval dvoubodový náskok na úřadujícího mistra.

Po prvním poločase bez větších příležitostí poslal Liverpool do vedení v 68. minutě uzdravený kapitán Steven Gerrard. Jednatřicetiletému záložníkovi, který nastoupil v základní sestavě poprvé od březnového zranění a následné operace třísel, pomohla k brance z trestného kopu špatně postavená zeď soupeře.

Hrozící první prohru United v sezoně odvrátil v 81. minutě mexický útočník Javier Hernández, jenž se po pouhých pěti minutách na trávníku prosadil hlavou po rohovém kopu. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona znovu potvrdili výbornou produktivitu a proměnili prakticky jedinou vyloženou příležitost v utkání.

Liverpool sice v závěru sahal po čtvrtém domácím ligovém vítězství nad Manchesterem za sebou, ale hosty podržel španělský brankář David De Gea.

Manchester City udržel stoprocentní domácí bilanci v Premier League i bez svých dvou nejlepších střelců. Argentinec Sergio Agüero kvůli problémům s třísly chyběl v nominaci, Bosňan Edin Džeko zůstal jen mezi náhradníky.

"Citizens" poslal do vedení ve 28. minutě akrobatickým kopem přes hlavu italský útočník Mario Balotelli. Po přestávce zvýraznili náskok záložníci Adam Johnson a James Milner, svůj jubilejní stý zápas v klubovém dresu oslavil brankou i belgický stoper Vincent Kompany. Jediný zásah Aston Villy zaznamenal v druhé půli obránce Steven Warnock, který ukončil ligovou neprůstřelnost reprezentační brankářské jedničky Joea Harta na stadionu Etihad.

Kontakt s manchesterským duem udržela Chelsea po výhře 3:1 nad Evertonem. Londýnský celek s reprezentačním brankáře Petrem Čechem zvítězil i v šestém soutěžním utkání před svými diváky v této sezoně. Neoblíbeného soupeře dokázal porazit poprvé od roku 2009.

"Blues" se dostali do dvoubrankového vedení už v prvním poločase po hlavičkách útočníka Daniela Sturridgea a kapitána Johna Terryho. Po hodině hry zvýšil na 3:0 z malého vápna Brazilec Ramires. Čecha připravil o druhé ligové čisté konto devět minut před koncem střelou zblízka střídající Řek Apostolos Vellios.

Arsenalu vystřelil výhru Van Persie

Fotbalisté Arsenalu porazili v osmém kole anglické ligy díky dvěma brankám Robina Van Persieho Sunderland 2:1. Londýnský tým se ujal vedení už v první minutě, po srovnání soupeře si ale zajistil body až díky přímému kopu z 82. minuty. Svěřenci trenéra Arséna Wengera zvítězili potřetí v sezoně.

Do základní sestavy Arsenalu se vrátil Tomáš Rosický, který kvůli zranění třísel nenastoupil v úterním zápase české reprezentace v Litvě. Na hřišti vydržel 76 minut a byl vidět, jeho střela po uvolnění před pokutovým územím ale na branku neprošla a skvělou přihrávku českého záložníka za obranu nezužitkoval Van Persie.

Právě nizozemský útočník otevřel už ve 29. sekundě zápasu skóre. Zdálo se, že "Kanonýři" brzy navýší své vedení, jenže střely mířily mimo a Van Persie v největší příležitosti trefil jen tyč. Po půlhodině hry naopak přišlo srovnání, přímý kop bezchybně zahrál Sebastian Larsson.

Jenže stejnou mincí dokázal odpovědět svým druhým gólem Robin Van Persie. Levačkou ze standardní situace přesně zakroutil míč za brankáře Simona Mignoleta a do tabulky střelců si připsal pátý zásah.

West Bromwich porazil v souboji týmů z dolní poloviny tabulky 2:0 Wolverhampton a v tabulce poskočil na 12. místo. První domácí výhru v sezoně mu v místním derby zajistily branky kapitána Chrise Brunta a střídajícího Petera Odemwingieho. "Wolves" zůstávají jen bod od sestupových pozic.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Liverpool - Manchester United 1:1 (68. Gerrard - 81. Hernández), Manchester City - Aston Villa 4:1 (28. Balotelli, 47. Johnson, 52. Kompany, 71. Milner - 64. Warnock), Norwich - Swansea 3:1 (1. a 64. Pilkington, 10. Martin - 12. Graham), QPR - Blackburn 1:1 (16. Helguson - 24. Samba), Stoke - Fulham 2:0 (80. Walters, 87. Delap), Wigan - Bolton 1:3 (40. Diame - 4. Reo-Coker, 45.+3 Ngog, 90.+2 Eagles), Chelsea - Everton 3:1 (31. Sturridge, 45.+2 Terry, 62. Ramires - 81. Vellios), West Bromwich - Wolverhampton 2:0 (8. Brunt, 76. Odemwingie), Arsenal - Sunderland 2:1 (1. a 82. Van Persie - 31. Larsson).