Vrbata poprvé skóroval v 38. minutě, když opakovanou střelou zvýšil vedení Kojotů na 2:0. O 26 sekund později sice snížil Ryan O'Reilly, jenže hned v první minutě třetí třetiny vrátil hostům dvoubrankový náskok Lauri Korpikoski. V 59. minutě pak Vrbata uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power play Colorada a zaznamenal tak pátý gól v sezoně.

Formace s Vrbatou, Hanzalem a Rayem Whitneym tak v posledních třech zápasech posbírala dohromady 17 bodů za sedm gólů a deset asistencí. "Je mezi námi dobrá chemie. Rozumíme si, vytváříme si šance a zatím nám to tam padá," pochvaloval si Vrbata.

První hvězdou večera byl ale vyhlášen brankář Mike Smith, který zlikvidoval 39 střel domácích Avalanche a vychytal Phoenixu třetí výhru v řadě, díky níž Kojoti ztrácejí pouhé dva body na první místo v tabulce Západní konference.

Jaromír Jágr a Jakub Voráček se jednou asistencí podíleli na výhře Philadelphie 3:2 v Buffalu. Letci měli raketový nástup do utkání, když všechny tři góly vstřelili během úvodních šesti minut první třetiny a vyhnali z branky Ryana Millera.

Jágr díky asistenci u třetího gólu bodoval v pěti zápasech za sebou, během nichž získal dohromady osm bodů za pět gólů a tři asistence. V tabulce kanadského bodování už ztrácí pouhý bod na nejproduktivnějšího českého hráče Milana Michálka z Ottawy.

Málo platné jsou góly Patrika Eliáše pro New Jersey. Český útočník v duelu s Torontem skóroval už počtvrté během posledních šesti zápasů, Ďáblové z nich ale pět prohráli. Tentokrát podlehli Maple Leafs 3:5 a zasloužil se o to především Joffrey Lupul, který vstřelil hattrick.

Ďáblům nepomohl ani návrat Martina Brodeura, který se znovu postavil do branky po téměř třítýdenní přestávce, zaviněné zraněním ramena. V třetí třetině sice zkušený gólman předvedl fantastický zákrok, když hokejkou zastavil střelu Phila Kessela do prázdné branky, v konečném účtování ale z 23 střel inkasoval pět gólů.

NHL:

Buffalo - Philadelphia 2:3 (0:3, 1:0, 1:0) Branky: 28. Sekera, 49. Adam - 2. Couturier (Voráček), 2. Van Riemsdyk, 7. Hartnell (Jágr). Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.299.

Colorado - Phoenix 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Branky: 39. O'Reilly - 38. a 59. Vrbata (na první Hanzal), 8. Pyatt, 41. Korpikoski (Klesla). Střely na branku: 40:28. Diváci: 12.141.

New Jersey - Toronto 3:5 (1:2, 2:3, 0:0) Branky: 13. Zubrus, 24. Eliáš, 29. Clarkson - 27., 30. a 34. Lupul, 9. Crabb, 16. Grabovskij. Střely na branku: 22:23. Diváci: 13.033.