Poker je považován za nejameričtější ze všech karetních her, v níž se zruinovali i velmi tvrdí kovbojové. Hodně se v této hře věří, že ke štěstí mohou napomoci různé talismany, nebo videoanalýza hry soupeřů. Největší favorit letošního finále Světové série v pokeru, německý hráč Pius Heinz, věří ve svou mikinu s kapucí, která mu prý nese štěstí.

Američan Ben Lamb je zase přesvědčen o vítězství, protože prozkoumal reakce soupeřů z minulých her, napsala dnes agentura DPA. O vítězi turnaje se rozhodne v noci na středu v Las Vegas, německá média však plně věří v Heinzovo vítězství.

Dvaadvacetiletý Heinz z Odendorfu u Bonnu se do dnešního finále světové série probojoval se 107,8 milionu žetonů, což je daleko víc, než mají jeho dva dnešní soupeři nejen každý zvlášť, ale i oba dohromady. Šestadvacetiletý Lamb z hostitelského Las Vegas má 55,4 miliony žetonů a 35letý třinecký rodák Martin Staszko 42,7 milionu žetonů. Heinzův náskok označil hráčský server pokernews.com za "monstrózní zásobu".

Tento náskok je také důvod, proč německá média i hráčská sdružení věří v Heinzovo vítězství v turnaji. "Všechny oči sledují Heinze. Německý hráč sahá po vítězství," napsalo pokerové sdružení WSOP.

 

Heinzův talisman je mikina s kapucí

Heinz je podle DPA mezi pokerovými hráči poměrně exotem. Hrát začal teprve před několika roky na internetu, u stolu hraje teprve rok. Příslovečnou pokerovou tvář má také, a na rozdíl od řady ostatních ji neschovává pod velkými slunečními brýlemi. Místo toho hraje ve světlé mikině s kapucí. Zda mu tento talisman skutečně přinesl tolik štěstí, lze pochybovat. V každém případě ale má německý hráč zajištěn respekt na scéně a milionovou výhru.

Ať už totiž finále dopadne jakkoli, milionáři jsou všichni tři hráči už nyní. Kdo jako první vypadne ze hry, odnese si dobře čtyři miliony dolarů (téměř 73 milionů Kč). Druhý získá 5,4 miliony dolarů (asi 98,5 milionu Kč), a vítěz nejméně 8,71 milionu dolarů (asi 158,9 milionu Kč).

Lamb se snaží analyzovat hru na videu

Ben Lamb nehledě na značný odstup v zásobě žetonů stále věří, že turnaj vyhraje. "Sám sobě dávám nejlepší šance," řekl stanici Fox 5. "V zásobě mám ještě 4,7 milionu žetonů a prohlédl jsem si obrovské množství záznamových záběrů, abych analyzoval jejich hru a oklamal je svou taktikou," dodal.

Finále může trvat několik minut, nebo se také táhnout celou noc. Výše výher se může zdát omračující, nejcennější mezi hráči je ale zlatý náramek pro vítěze, protože ten si za peníze nekoupíte. Všem třem finalistům se ale 10.000 dolarů vložených na začátku turnaje vyplatilo už nyní: vsadili vysoko a vyhráli. Teď už jen jde o to, který z nich je nejlepší. Němci jsou přesvědčeni, že to bude jejich zástupce.