Tomáš Berdych bude hrát od 20. listopadu v Londýně o milionovou prémii na Turnaji mistrů. Český tenista si účast mezi elitní osmičkou definitivně zajistil vítězstvím nad Srbem Tipsarevičem ve 3. kole v Paříži.

Berdych zvítězil 7:5, 6:4, Tipsareviče dokázal porazit poprvé v kariéře, předchozí čtyři zápasy prohrál. Letos mu podlehl na US Open a Masters v Montrealu, loni na něj nestačil v semifinále Davisova poháru a v roce 2004 ve Stockholmu

Díky výhře Berdycha nad Tipsarevičem se na Turnaj mistrů dostali také Francouz Jo-Wilfried Tsonga a Američan Mardy Fish, kteří tak uzavřeli osmičku nominovaných. Před nimi měli jistotu účasti první hráč světa Novak Djokovič ze Srbska, Španělé Rafael Nadal a David Ferrer, Brit Andy Murray a Švýcar Roger Federer.

Postup na Turnaj mistrů i do čtvrtfinále turnaje série Masters Paříži, který před šesti lety vyhrál, si Berdych proti Tipsarevičovi vydřel. V prvním setu český hráč prohrával už 1:5, ale pak výrazně zlepšil return i podání. Vyhrál šest her v řadě i úvodní sadu a vysloužil si potlesk od přítelkyně Ester Sátorové sedící v hledišti.

I ve druhém setu měl Berdych pomalejší rozjezd. Přišel potřetí v zápase o servis a ztrátu vymazal až v osmé hře, v které doběhl dva zkrácené míče. Rozjetý Čech pak získal další dva gamy. V tom posledním mu Tipsarevič pomohl dvěma dvojchybami po sobě. Při mečbolu Berdych soupeře rozběhal a poslal forhend do odkrytého rohu.

V pátečním čtvrtfinále se pátý nasazený Berdych střetne s Britem Murrayem, který ve třetím kole nedal šanci Andymu Roddickovi z USA a vyhrál dvakrát 6:2.

Dvouhra - 3. kolo: Berdych (5-ČR) - Tipsarevič (11-Srb.) 7:5, 6:4, A. Murray (2-Brit.) - Roddick (13-USA) 6:2, 6:2,Djokovič (1-Srb.) - Troicki (15-Srb.) 4:6, 6:3, 6:1, Ferrer (4-Šp.) - Dolgopolov (14-Ukr.) 6:3, 6:2.