Česká sportovní dostala nepřímou nabídku pořádat turnaj WTA. V kalendáři okruhu WTA se hledá náhrada za květnový turnaj kategorie Premier v Bruselu a marketinková společnost Octagon, která akci vlastní, se s Českou sportovní spojila. "Byli jsme osloveni a turnaj nám byl nepřímo nabídnut.

Ale cesta k turnaji je složitá a řada věcí důvěrných. Jde o zapůjčení turnaje," řekl Černošek novinářům s tím, že nejdříve by mohl být turnaj v Česku v roce 2013.

Turnaj v Bruselu se letos uskuteční s dotací 637 tisíc dolarů od 21. května a je posledním před grandslamovým French Open v Paříži. "Ten termín je komplikovaný, protože předchází Roland Garros. Předtím mají hráčky na antuce povinné akce v Madridu a Římě a je skoro absurdní, aby ty nejlepší hrály čtyři turnaje v řadě," uvažoval Černošek.

"Zvažujeme, jakým způsobem k tomu přistoupit, a je otázkou, jestli se dá termín posunout. Máme ale postavení a prestiž na to, abychom ho zvládli," řekl Černošek.

Česká sportovní není jedinou, která se o turnaj zajímá. O akci projevil zájem i podnikatel Peter Kovarčík, který v minulosti pořádal turnaj Czech Indoor v Ostravě, jehož vítězem byl i Američan Andre Agassi, ve spojení s I. ČLTK Praha.