Po dni volna absolvovali běžci na lyžích pátou etapu Tour de Ski v italském Toblachu. V neobvyklém závodě muži běželi pět kilometrů klasicky, ženy startují na tříkilometrové trati.

Lukáš Bauer vstupoval do závodu na průběžném devátém místě se ztrátou minuty a půl na Northuga. Běh na pět kilometrů začal pomaleji, ale postupně zrychloval a v cíli byl nakonec čtvrtý. Na třetího Colognu ztratil jen 1,5 sekundy. Bauer se díky tomu posunul v průběžném pořadí na šesté místo. Po pěti z devíti etap ztrácí na prvního Švýcara 1:35,9 minuty a na třetího Legkova necelou minutu.

Mezičasům dlouho vévodil Nor Edgar Rönning. Nakonec skončil druhý za Alexandrem Legkovem. Před Bauera se dostal ještě Dario Cologna. O průběžné vedení v seriálu přišel Nor Petter Northug, který dojel až dvanáctý. Martin Jakš byl devatenáctý.

Tour de Ski pokračuje ve středu sprinty na 1,2 km volnou technikou. Celý seriál vyvrcholí v neděli ve Val di Fiemme.