Zástupci devíti extraligových hokejových klubů se ohradili proti názorům, že uzavření soutěže, které chtějí prosadit, sníží kvalitu extraligy. Ve společném prohlášení, které zveřejnili na svých internetových stránkách, tvrdí, že jejich aktivita sportovní prostředí v České republice negativně nepoznamená.

I po případném uzavření extraligy by prý soutěživost zůstala zachována, a to díky dobře zvoleného hernímu systému extraligy. "Základním principem a cílem v profesionálním sportu je vítězství. Vycházíme z toho, že sportovec, který nastupuje do utkání, do něj jde s cílem zvítězit. Stejně tak vycházíme z toho, že cílem hokejového klubu v extralize je uspět, být v tabulce co nejvýše," uvedli představitelé Slavie, Karlových Varů, Mladé Boleslavi, Plzně, Kladna, Litvínova, Pardubic, Brna a Třince.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se