Mistrovství světa v automobilových soutěžích je krátce před zahájením sezony bez promotéra. Mezinárodní automobilová federace (FIA) totiž vypověděla smlouvu se společností North One Sport. V oficiálním prohlášení představitelé FIA uvedli jako důvod obavy, že promotér nebude schopen splnit své závazky. Úvodní závod seriálu, Rallye Monte Carlo, odstartuje již 18. ledna.

Rozhodnutí FIA souvisí i s nedávnou změnou majitelů North One Sport (NOS), kterou vlastní společnost ruského podnikatele Vladimira Antonova. Ten byl podle agentury Reuters v Británii zatčen a spolu se svým litevským partnerem obviněn z podvodu a zpronevěry.

Podle FIA nyní existovalo sedm zájemců, kteří chtěli NOS koupit, ale ani v jednom případě nedošlo k dohodě. "A k tomu se North One Sport nepodařilo zajistit potřebné investice k zajištění šampionátu," napsala federace v prohlášení.

Mezinárodní federace si prý uvědomuje, že se krátce před startem šampionátu ocitla ve složité situaci. Vyjádřila ale přesvědčení, že se jí podaří vše vyřešit a zajistit bezproblémový chod rallyeového mistrovství světa.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist