Český hokejový brankář Tomáš Vokoun počtvrté v sezoně nedochytal zápas NHL. V pondělním duelu na ledě Los Angeles inkasoval čtyři góly z 27 střel a po dvou třetinách ho vystřídal krajan Michal Neuvirth. Washington nakonec prohrál 2:5.

Capitals přitom vstoupili do utkání dobře a už v druhé minutě vedli po gólu Marcuse Johanssona. O deset minut později však vyrovnal Kyle Clifford a 34 sekund před první sirénou dostal Kings do vedení Anže Kopitar. V druhé třetině pak domácí zúročili převahu dalšími dvěma góly.

Kuba vstřelil vítězný gól v odvetě s Philadelphií, vyhlásili ho hráčem zápasu - čtěte ZDE

Pavelec vychytal těsnou výhru, Krejčího gól na vítězství nestačil - čtěte ZDE

Do třetí části poslal hostující trenér do branky Neuvirtha, který si tak zachytal poprvé od 26. prosince. Na obrat už se však Capitals nevzmohli a po předchozích čtyřech výhrách podruhé za sebou prohráli.

Ve druhém pondělním zápase zářil gólman Scott Clemmensen, který 25 zákroky dovedl Floridu k těsné výhře 2:1 nad Vancouverem. Rozhodující gól vstřelil už v 31. minutě v přesilové hře Marcel Goc.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 12. Clifford, 20. Kopitar, 4. Johnson, 17. Stoll, 12. Williams - 2. Johansson. 14. Johansson (Hamrlík). Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 118.

Florida - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 5. Kulikov, 11. Goc - 4. Weise. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16 712.