Český hokejista Milan Hejduk přispěl v pátečním utkání NHL jednou brankou k výhře Colorada 4:3 v prodloužení nad Carolinou. Avalanche, kteří v zápase třikrát dotahovali jednobrankový náskok soupeře, rozhodli gólem Ryana O´Reillyho v čase 64:58.

Za poražené skóroval Jiří Tlustý, jenž bodoval ve čtvrtém zápase za sebou.

Český útočník Tomáš Vincour druhým gólem v sezoně pomohl Dallasu k zisku jednoho bodu za prohru 2:3 v Buffalu po samostatných nájezdech.

Jedenadvacetiletý centr v zápase hýřil aktivitou a ve 45. minutě se ujala jedna z jeho šesti střel, kterou zvyšoval náskok týmu na 2:0. Vincour dostal příležitost i v penaltovém rozstřelu, ale ve čtvrté sérii neuspěl. V následujícím kole rozhodl o výhře Sabres Nathan Gerbe.

NHL se chystá na divácký rekord. Příští Winter Classic se má hrát na obřím stadionu - čtěte ZDE

Brankářský souboj Pavelec vs. Vokoun. Po nájezdech zvítězil Pavelcův Winnipeg - čtěte ZDE

Hokejisté Detroitu na svém ledě udolali Anaheim 2:1 po samostatných nájezdech a k vyrovnání rekordu NHL v počtu domácích výher v řadě jim schází jedno vítězství.

Na prodloužení série, která nyní čítá 19 vyhraných zápasů, se jednou asistencí podílel i český obránce Jakub Kindl. Penaltový rozstřel rozhodl ve třetí sérii Todd Bertuzzi.

Gól, který rozhodl zápas Colorado vs. Carolina:

Buffalo - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 46. Vanek, 60. Roy, rozhodující nájezd Gerbe - 18. Ryder, 45. Vincour. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.690.

Detroit - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 19. Abdelkader (Kindl), rozhodující nájezd Bertuzzi - 17. Parros. Střely na branku: 24:30. Diváci: 20.066.

Colorado - Carolina 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 20. Landeskog, 24. Hejduk, 39. Stastny (Hejda), 65. O'Reilly - 8. Brent, 20. Tlustý, 36. E. Staal. Střely na branku: 33:42. Diváci: 16.854.

San Jose - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 2. Braun, 12. D. Boyle, 36. J. Thornton, 46. Ferriero, 55. McGinn - 27. a 30. Krüger, 43. Bickell. Střely na branku: 27:33. Diváci: 17.562.