Patička rozhoduje o vítězství málokdy. Akce, která spolurozhodla osmifinálový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Zenitem Petrohrad a Benfikou Lisabon, obsahovala dokonce patičky dvě. Ruský celek zvítězil v mrazivém večeru 3:2 a pojede do Portugalska, kde mají při odvetě teploty vystoupat na 15 stupňů nad nulou, s nadějí na postup.

Akce ze 71. minuty, díky níž si domácí pomohli k dobré výchozí pozici, rozehřála diváky na stadionu Petrovskij dokonale. Do stejné branky se přitom v prvním poločase trefili hosté (Maxi Pereira), ale ještě před přestávkou vyrovnal Roman Širokov a soustředěný tlak přinesl vedení 2:1 mužstvu, které v této fázi sezony hraje zatím jen přípravné zápasy. Ruská liga jen tak nezačne a krutá zima i špatný terén ve městě na severu země jasně ukázaly, proč tomu tak je.