Fotbalové jaro začíná mistrovské Plzni velmi zostra. Viktorka se na domácím stadionu ve Štruncových sadech utká v rámci 2. kola Evropské ligy s ambicózním německým Schalke 04.

Zatímco Němcům jarní část začala už před třemi týdny a mají v nohách už tři ostré zápasy v domácí soutěži, Plzni těžkým utkáním jaro začíná. Jak se s tím Viktorka popere, můžete sledovat prostřednictvím podrobné on-line reportáže na serveru IHNED.cz od 19:00.

Sestavy:

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Petržela (66. Ďuriš), Kolář (89. Wágner), Pilař - Bakoš (80. Berger).

Schalke 04: Unnerstall - Höwedes, Papadopulos, Matip, Fuchs - Höger, Jones - Obasi (62. Farfán), Raúl (69. Marica), Draxler - Huntelaar.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:59

Utkání začne výkopem domácí Plzeň. Vše je připraveno k začátku zápasu.

19:00
Utkání začalo.
19:00

1. minuta Schalke se po ztrátě Rajtorala ujalo míče a postupuje po metru po levé straně. Plzeňané neváhají odkopávat do autů a hru kouskují.

19:01

2. minuta První obrovská šance Plzně. Obrana hostů se rozestoupila a Václav Pilař šel sám na brankáře. Vracející se Höwedes ale špičkou kopačky dokázal plzeňskému hráči míč vypíchl.

19:03

3. minuta Další útok vedla Plzeň po pravé straně. Petrželův centr adresáta nenašel.

19:04

4. minuta Rául si zpracoval míč, ale Horváth mu nedal prostor a okamžitě ho poslal k zemi.

19:05

5. minuta Horváth kolmou přihrávkou založil rychlý brejk. Do nezformované obrany mohl postupovat Kolář, jenže si špatně předkopl míč.

19:05

6. minuta Bez známky nervozity zasáhl stoper Procházka, který s naprostým přehledem v souboji přeskočil Huntelaara.

19:06

7. minuta Limberský se nenechal oklamat Höwedesem, ale ubránil ho jen za cenu rohu.

19:07

8. minuta Petržela si u postranní čáry pohrál s Fuchsem, který se po jeho kličce jen ohnal rukama a poslal Petrželu k zemi. Plzeňský stadion se ale karty dožaduje marně.

19:09

9. minuta Huntelaar poprvé vystrašil Marka Čecha. Asi tři metry před hranicí vápna měl totiž dostatek prostoru, aby si srovnal míč ke střele. Přízemní rána se svezla po trávníku a nadělala Čechovi velké problémy. Brankář Plzně dokázal míč vytěsnit na roh, kterému se Plzeň ubránila.

19:10

11. minuta Horváth těžký míč zvládl zpracovat a rozehrát do volného prostoru na obránce. Plzeň může přerušit nápor Schalke a kombinovat na vlastní polovině.

19:12

12. minuta Darida s míčem na kopačce proběhl středem hriště a rozběhl na křídle Petrželu. Ten rychlý kontr zakončil nepovedeným centrem.

19:13

14. minuta Limberský na půli hřiště zbrousil kotníky Obasimu. Rozhodčí kartu ani teď nevytahuje.

19:15

16. minuta Plzeň drží míč na kopačkách a kombinuje.

19:16

17. minuta Fuchs odcentroval do vápna, kde se před Čišovského natlačil Huntelaar. Jeho volej trefila přesně náruč připraveného Čecha.

19:18

18. minuta Horváth protáhl svou levačku z dobrých třiceti metrů. Slabá rána prolétla tři metry vedle brány.

19:19

19. minuta Fuchs zaváhal a Plzeň mohla otočit hru. Kolář stál ale ve vápně v ofsajdu.

19:19

20. minuta Darida dostal míč proti noze a okamžitě vypálil. Trefil obětavého Obasiho.

19:20

21. minuta Roh Plzně.

19:20

22. minuta Plzeň rozehrála nakrátko. nakonec to byl Horváth, který centroval do vápna. Publikum v nepřehledné situaci reklamuje ruku bránícího beka. Rozhodčí mlčí.

19:21
Plzeň - Schalke 1:0!

22. minuta Další nakrátko rozehraný roh poslal Horváth centrem před vápno, kde se opřel do míče ještě ze vzduchu Vladimír Darida a poslal ho s tečí německého obránce přesně k pravé tyči - 1:0!

19:24

24. minuta Rául hledal centrem skulinku v lehce rozhozené obraně. Čišovský míč hlavičkou odvrátil do bezpečí.

19:26

26. minuta Němci drží míč okolo půlící čáry. Plzeň je i za pomoci faulů dál nepouští.

19:27

28. minuta Daniel Kolář se přihlásil o kolmici Bakoše a mohl z hranice vápna postupovat sám. Jenže měl k míči o krok dál než vyběhnutý brankář Unnerstall.

19:28

29. minuta Standardku hostů vyřešil velmi jistě hlavičkou do bezpečí Procházka.

19:30

31. minuta Plzeň se po vstřelené brance zatáhla. Častěji kombinuje Schalke, ale k pokutovému území a ohrožení branky vede velmi obtížná cesta. Plzeň brání zatím výborně.

19:32

33. minuta Marek Čech sebral nepřesný centr. Plzeň může uklidnit hru.

19:33

34. minuta Horváth měl k míči dále, ale silově se přes obránce dostal ke střele. Rána byla hodně nepřesná.

19:35

36. minuta Limberský podruhé v tvrdém souboji s Obasim. Opět se k zemi poroučel hráč německého týmu.

19:39

39. minuta Sledujeme nepříliš atraktivní pasáž utkání. Hraje se na polovině hřiště a hra je často kouskovaná fauly.

19:40

41. minuta Obasi ani teď přes Obasiho neprošel. Ale je z toho roh.

19:41

41. minuta Procházka opět odvrátil.

19:41

42. minuta Petržela z protiútoku sprintoval do otevřené obrany a mohl vybídnout Daridu. Vracející se bek byl ale rychlejší.

19:41

42. minuta Roh Plzně.

19:42

43. minuta Krásná rána Františka Rajtorala, který si na rohu pokutového území zpracoval míč a mířil přesně do pravé šibenice. Unnerstall vytáhl fantastický zákrok.

19:43

44. minuta Poločas končí velkým náporem Plzně. Rajtoral na pravé straně oklamal dva hráče, došel až na malé vápno a hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče. Schalke v poslední chvíli před Daridou odvrátilo na roh.

19:44

45. minuta Po Horváthově centru šel do protiútoku Huntelaar. Darida ho fantasticky zastavil a rozehrál brejk na druhou stranu. Petržela byl před vápnem ve skvělé střelecké pozici, ale trefil jen obránce.

19:45
První poločas skončil
19:45

Plzeň vstoupila do jarní sezony fantasticky. V prvním poločase nepustila hosty do žádné velké gólové příležitosti. Viktorka  byla většinu poločasu aktivnější a zaslouženě vede 1:0. Nádhernou brankou oslavil svůj debut v základní sestavě mladíček Darida. Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

20:00
Druhý poločas byl zahájen
20:01

47. minuta Schalke začalo aktivně a rychle si vybojovalo rohový kop. Na centr si naskočil nejvýše Matip, ale bránu netrefil.

20:03

48. minuta Obasi z levé strany kolmou přihrávkou hledal nabíhající spoluhráče. Spolehlivě zasáhl Horváth.

20:04

49. minuta  Schalke v úvodu poločasu stále nepustilo Plzeň pořádně k míči. Rául si na vápně ale nezpracoval míč a Čech si pro něj mohl v klidu vyběhnout.

20:05

50. minuta Skvělý zákrok Marka Čecha drží Plzeň ve slibném vedení. Petržela pokazil přihrávku, Draxel přebral míč a poslal z pravého křídla do úniku Huntelaara. Nizozemský kanonýr ale vyhořel na skvělém brankáři!

20:06

51. minuta Schalke nakopává do pokutového území jeden míč za druhým Nyní se k hlavičce dostal Papadopulos. Nepřesný pokus se snažil doklepnout do sítě skluzem Höwedes, ale měl k míči přecejen hodně daleko.

20:06

Sílící tlak Schalke sleduje 11 445 diváků.

20:07

53. minuta Petržal pro sebe výborně zpracoval míč a vybojoval faul. Plzeň může držet chvíli míč.

20:08

54. minuta Čišovský skluzem zneškodnil Draxlera.

20:09

54. minuta Rychlý brejk Plzně zvedl diváky ze sedadel. Ke střele z dvaceti metrů se dostal Darida. Pumelice měla parametry, ale bohužel nastřelila clonícího beka.

20:09

55. minuta Plzeň se oklepala a zahrozila podruhé. Kolář nádherně přiťukl na vápně Petrželovi, který placírkou mířil přesně k tyči. Unnerstall neskutečně vytáhl míč na roh!

20:10

56. minuta Horváth přetáhl centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Bakoš. Další velký závar před bránou. Schalke z nouze odkoplo razantně pouze na další roh.

20:11

57. minuta Další nádherná kombinace na pár doteků Plzně. Do gólové pozice se dostal Pilař. Tentokrát z hranice pokutového území přízemní ránou těsně minul bránu!

20:13

58. minuta Na druhé straně opět zafungovala spolupráce Fuch - Huntelaar. Druhý jmenovaný zakončoval patičkou a Čech neměl nejmenší problémy.

20:13

59. minuta Pilař se pustil do souboje s Obasim a vybojoval faul i žlutou kartu pro hráče Schalke.

20:14

60. minuta Bakoš postupoval proti jedinému beku a neváhal vystřelit. Papadopulos skluzem ránu tečoval, málem dost nešťastně. Míč nakonec mířil těsně nad. Je to jen roh.

20:15

61. minuta Limberský po centru Horvátha pod velkým tlakem, proto raději otočil hru na obránce na půlící čáře.

20:16

62. minuta Schalke střídá. Obasi jde ze hry a přichází Farfán.

20:19

64. minuta Draxler proti Rajtoralovi na levém křídle neuspěl. Vybojoval ale roh.

20:19

65. minuta Žádný závar nehrozil. Hosté si pomáhali ve vápně útočným faulem.

20:20

66. minuta Rául fauloval Horvátha, bude z toho zajímavá standardka. Plzeň mezitím střídá. Petrželu nahrazuje Ďuriš.

20:21

67. minuta Horváth velmi zajímavě kroutil míč ze třiceti metrů na první tyč. Minul.

20:22

68. minuta Farfán při prvním doteku míče nepříjemně operoval u pokutového území. Razantním odkopem zasáhl Čišovský.

20:23

69. minuta Limberský zahrál rukou. Farfán bude do vápna kroutit míč z nepříjemné standardky.

20:23

69. minuta Našel Papadopulose, který opět hlavičkoval těsně vedle.

20:24

69. minuta Schalke střídá svou největší hvězdu. Nevýrazný Rául jde ze hry, přichází Marica.

20:26

71. minuta Farfán hledal někoho ze spoluhráčů ve vápně. Nikdo tam nebyl. Čech pohledem kontroloval, jak míč putuje do zámezí.

20:26

72. minuta Další fantastický moment Daridy, který jen vyšperkoval skvělou akci Pilaře. Pilař zavezl míč do vápna, zpětnou přihrávkou našel Daridu, který z osmnácti metrů jen těsně minul!

20:29

75. minuta Plzeň drží Schalke daleko od své brány. Na půlící čáře dobře zasáhl Limberský.

20:30
Plzeň - Schalke 1:1!

75. minuta Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání, které bude domácí po sérii velkých šancí mrzet. Marica centr do vápna nechtěně odrazil míč k Huntelaarovi, který měl před sebou jen prázdnou bránu a nemohl netrefit - 1:1!

20:32

77. minuta Schalke pokračovalo v náporu. Míč získal Limberský a chtěl do útoku. Byl zastaven faulem.

20:33

79. minuta Roh Plzně.

20:33

79. minuta Ubráněný Bakoš se k hlavičce nedostal.

20:34

80. minuta Střídání Plzně. Ze hřiště jde Marek Bakoš, přichází Tomáš Berger.

20:37

82. minuta Hráči Schalke už mají navrch a drží míč na polovině Plzně.

20:38

83. minuta Fuchs fauloval aktivního Bergera a dostal žlutou kartu.

20:38

84. minuta Signál na Čišovského zastavil pomezní rozhodčí - ofsajd.

20:40

86. minuta Čišovský přišel pozdě do souboje, přišel o míč a zasahovat musel Pavel Horváth. Šlapákem srazil Jonese, dostal žlutou kartu a ta mrzí o to víc, že bude kapitán Plzně chybět v odvětě za týden.

20:42

88. minuta Darida sražen na půlící čáře. Na závěrečný tlak Plzně to nevypadá. Hra je kouskovaná, navíc se hraje daleko od branek obou týmů.

20:43

89. minuta Poslední střídání Plzně. Koláře střídá další zimní posila - Wágner.

20:44

90. minuta Horváth standardku z dálky zahrával sám. Míč zkroutil jen pár čísel nad břevno.

20:46

90 + 1. minuta Rozhodčí nastavuje 3 minuty. Domácí se ještě snaží, jenže centr Horvátha hlídal poctivě Papadopulos.

20:47

90 + 2. minuta Schalke kontroluje míč a doslova čeká na závěrečný hvizd.

20:47

90 + 3. minuta Draxler ještě zkoušl střílet. Mířil vysoko nad.