Rakouská lyžařka Marlies Schildová získala s předstihem malý křišťálový globus za vítězství v hodnocení slalomu Světového poháru. K úspěšné obhajobě jí stačilo třetí místo v Ofterschwangu, kde ji přitom dělilo jen sedm setin sekundy od sedmého vítězství v sezoně. Závod senzačně vyhrála Kanaďanka Erin Mielzynská, jež dosud nikdy nebyla ani v elitní desítce.

Šárka Záhrobská bodovala díky 21. místu. Po prvním kole byla šestnáctá a mohla pomýšlet na nejlepší výsledek v ročníku, kterým je třinácté místo z listopadového závodu v Aspenu. Na body dosáhla teprve popáté v sezoně, navíc zatím s nejhorším výsledkem, na jaký v dokončeném závodě dosáhla.

Suverénka sezony Schildová získala globus za slalom už počtvrté po letech 2007, 2008 a 2011, před pěti lety ovládla celkově i kombinaci. V Německu prohrála jen se zámořskými soupeřkami. Vedle jednadvacetileté Mielzynské ji porazila o dvě setiny ještě Američanka Resi Stieglerová. Ta stejně jako vítězka vybojovala medailové umístění v SP poprvé v kariéře.

Mielzynská ukončila nadvládu rakouských lyžařek, které zásluhou Schildové (6) a Michaely Kirchgasserové (1) vyhrály všechny dosavadní slalomy v sezoně. Kanaďanka, jejímž maximem v SP byla dosud dvě třináctá místa, po pátém času z prvního kola profitovala také z výpadků soupeřek včetně Tiny Mazeové, která z pozice průběžného lídra nedokončila druhou jízdu.

Slovinská lyžařka tím přišla o možnost snížit výrazný náskok vedoucí ženy celkové klasifikace SP Lindsey Vonnové z USA, jež nedojela v Ofterschwangu do cíle prvního kola. Šest závodů před koncem seriálu vede Vonnová stále s luxusním náskokem 494 bodů a může už v pátek v Aare po obřím slalomu získat svůj čtvrtý velký křišťálový globus.