Biatlonista Jaroslav Soukup získal na mistrovství světa v Ruhpoldingu bronzovou medaili ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů. Českým reprezentantům se dnes dařilo, Michal Šlesingr skončil šestý a Ondřej Moravec byl dvanáctý. Vítězem závodu se stal Slovinec Jakov Fak, kterého vede český kouč Tomáš Kos, a druhý skončil Francouz Simon Fourcade.
Češi přivezou medaili z mistrovství světa po sedmi letech. Soukup bronzem navázal na druhé a třetí místo Šlesingra z roku 2007. Ve vytrvalostním závodu se Čechům na světových šampionátech daří; Roman Dostál v něm získal v roce 2005 nečekaný titul a o dva roky dříve vyhrála na dlouhé trati Kateřina Holubcová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








