Hokejový obránce Jaroslav Špaček vstřelil ve středečním utkání NHL svůj čtvrtý gól v sezoně a přispěl k zisku bodu Caroliny, která nakonec podlehla na ledě Buffala 2:3 v prodloužení.

Špaček se prosadil už ve třetí minutě, kdy ranou od modré čáry prostřelil brankáře Ryana Millera a otevřel skóre zápasu. Sabres otočili vývoj utkání dvěma góly na začátku druhého dějství, když se během úvodních 62 sekund trefili Tyler Myers a Thomas Vanek.

Poté, co Hurricanes poměrně brzy vyrovnali, rozhodl o výhře Buffala v první minutě prodloužení kapitán Jason Pominville, který využil přesilovou hru ze závěru základní hrací doby, kdy putoval na trestnou lavici za hákování Bryan Allen.

Na gól Jaroslava Špačka se podívejte zde:

Sabres si tak připsali sedmou výhru z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference se už bodově dotáhli na devátý Washington. Od osmé příčky zaručující účast v play-off, kterou okupuje Winnipeg, je dělí pouhé dva body.

Naopak v boji o postup do play-off znovu ztratilo Toronto, které podlehlo 2:3 Pittsburghu. Maple Leafs sice vyhráli první zápas pod vedením nového kouče Randyho Carlylea, od té doby však utrpěli už druhou porážku a na osmý Winnipeg ztrácí pět bodů.

Statistika NHL:
Pittsburgh - Toronto 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 30. a 45. Dupuis, 42. J. Staal - 22. Kessel, 28. Gunnarsson. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.539.

Buffalo - Carolina 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Myers, 22. Vanek, 61. Pominville - 3. Špaček, 26. Larose. Střely na branku: 42:24. Diváci: 18.690.