Běžec Jakub Holuša vybojoval na halovém mistrovství světa v Istanbulu v závodu na 800 metrů stříbrnou medaili. Čtyřiadvacetiletý atlet prohrál v dnešním finále o 26 setin jen s Mohammadem Amanem z Etiopie a získal pro českou výpravu jedinou medaili na šampionátu. Třetí skončil Brit Andrew Osagie, bez medaile zůstal velký favorit Polák Adam Kszczot.

Holuša stejně jako v rozběhu a semifinále zvládl závod ve velké pohodě a skvěle takticky. Po startu se držel na čtvrté pozici a v pomalém tempu očekával, co udělají soupeři. Tempo začal udávat Kszczot, Holuša se držel s ostatními a dokázal akceptovat stále zrychlující se tempo. V závěrečném okruhu rychlost vystupňoval ve finiši a dostal se výkonem 1:48,62 minuty poprvé v kariéře na velké seniorské akci na stupně vítězů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se