Golfista Alex Čejka si na turnaji v New Orleans zajistil účastnickou kartu na americké PGA Tour pro celý letošní rok. Dvaačtyřicetiletý hráč skončil osmnáctý, z prvního vítězství v kariéře se radoval domácí Američan Jason Dufner. Třetím šťastlivcem byl v neděli Angličan Luke Donald, kterému třetí příčka stačila k návratu do čela světového žebříčku.

Čejka loni skončil ve finančním žebříčku na 178. místě, což na získání karty nestačilo. Kvůli častým absencím vinou zdravotních problémů ale mohl letos hrát ještě v pěti turnajích. Kartu si zajistil v New Orleans, kde po 3. kole dokonce figuroval na 12. pozici, i tak mu šek na 80 640 dolarů k jistotě karty stačil. Potřeboval 67 tisíc.

Vítězný Dufner vybojoval premiérový triumf v kariéře na druhé dodatečné jamce v rozstřelu se slavným Jihoafričanem Erniem Elsem, který útočil na 19. titul. Oba skončili po čtyřech kolech a 72 jamkách na skóre 19 pod par.

Dufner inkasoval 1,152 milionu dolarů a dal sobě i partnerce ideální dárek k sobotní svatbě. "Tenhle týden jsme s Amandou začali opravdu úžasně," prohlásil pětatřicetiletý vítěz, poté co se dočkal na americké PGA Tour prvního titulu při 164. startu.

Třetí Donald zaostal o dvě rány, nicméně po dvou týdnech se vrátil do čela světového žebříčku před Roryho McIlroye ze Severního Irska. "To je pěkná útěcha," konstatovala staronová jednička.