Dnes okolo osmé hodiny večerní se může rozhodnout o mistrovi české Gambrius ligy. První Liberec však potřebuje v derby uspět na půdě Jablonce. Ale to mu nestačí, zároveň potřebuje ztrátu Sparty na Dukle a taktéž se musí spoléhat na Příbram, která by nesměla prohrát v Plzni.

Rozhodnout se také může o druhým sestupujícím. K tomu potřebuje čtrnáctý Baník vyhrát v Ostravě nad Slavií a také doufat, že předposlední Bohemians 1905 podlehnou v Synot Tip Areně Teplicím.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:00
Výkop všech utkání

Všech osm utkání 29. kola Gambrinus ligy bylo rozehráno.

Plzeň - Příbram 0:0

5. minuta: Plzeň bude kopat pokutový kop!

18:06
Plzeň - Příbram 1:0

6. minuta: Penaltu, nařízenou za faul na Pilaře, proměnil Horváth. Domácí kapitán vypálil prudce k tyči, brankář Hruška neměl nárok.

18:10
Dukla - Sparta 0:0

7. minuta: První šance Sparty! Hušbauer střílel nebezpečně z přímého kopu, jeho pokus však těsně minul domácí bránu.

18:10
Slovácko - Žižkov 1:0

6. minuta: Filip Hlůpik otevřel skóre v Uherském Hradišti.

18:12

11. minuta: Plzeň spálila dvojitou šanci. Bakoš vysunul Petrželu, jehož střelu gólman Hruška vyrazil, a Darida z hranice pokutového území přestřelil branku.

18:16
Ostrava - Slavia 0:0

14. minuta: V Ostravě se hraje zatím ve výborné atmosféře plných Bazalů, ale zatím stále bez branek. Největší šanci si po centru z pravé strany vytvořil Latka, ale obranu nepropálil. Banik hrozí hlavně ze standardek.

18:20
Jablonec - Liberec 0:0

17. minuta: Liberec zahrozil. Štajner se řítil vstříc jablonecké brance, zkoušel ještě nahrávat Šuralovi, ale včas zasáhl obránce Pavlík

18:22

19. minuta? Další výborně zahraný přímý kop Baníku. Centr Lukeše našel hlavu Frydrycha, který trefil břevno!

18:24
Plzeň - Příbram 2:0

22. minuta: Plzeň zvyšuje po dobré akci! Kolářovu střelu z pravé strany ztlumil Hruška, u pravé tyče doklepl odražený míč do branky osamocený Bakoš.

18:26

25. minuta: Šanci měl Jarošík. Zkušený obránce si naskočil na centr z pravého křídla, gólman Rada byl však připraven.

18:26

23. minuta: Kopic načechral míč zpravé strany do pokutového území, Lafata hlavičkou jen těsně minul. A vzápětí musel liberecký kapitán Janů odvracet další nebezpečnou nabídku před bránu hostí.

18:28
Ostrava - Slavia 1:0

25. minuta: Baník otevřel skóre! Kukec odcentroval z levé strany, Kraut promáchl a Fantiš napálil míč do tyče. Obrana Slavie ale zazmatkovala, Magera se k odraženému balónu dostal první a poslal ho do sítě.

18:31

30. minuta: Magera má velké štěstí, že je ještě na hřišti. Nejprve totiž ve 29. minutě spatřil žlutou kartu, o pouhých 60 vteřin později pak předvedl podobný zákrok, avšak sudí mu druhou kartu odpustil.

18:32

32. minuta: Utkání je vyrovnané. Liberecký trenér Jaroslav Šilhavý neustále přešlapuje u lajny a burcuje své hráče. Hodně slyšet jsou liberečtí fanoušci.

18:35
Slovácko - Žižkov 1:1

33. minuta: Na Slovácku je vyrovnáno! Za Žižkov srovnal skóre Tusjak.

18:36
Ostrava - Slavia 2:0

33. minuta: Baník vede 2:0! Osamocený Lukeš měl dost času odcentrovat, aby Benjamín Vomáčka mohl přesně pálit ke vzdálenější tyči!

18:38

37. minuta: Na hřišti se po zákroku jednoho z domácích hráčů svíjí Breznaník, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. Liberecký záložník mohl být ošetřen až poté, co hosté zakopli míč. Liberečtí fanoušci si zakřičeli "Pelta ven".

18:39
Plzeň - Příbram 3:0

37. minuta: Plzeň zvýšila na 3:0! Pilař pronikl po levé straně do pokutového území, křížnou zadovkou od autové čáry našel Petrželu, jenž skóroval podél Hrušky ke vzdálenější tyči.

18:40
Bohemians 1905 - Teplice 0:0

40. minuta: První vážnější šanci zápasu měly Teplice. Petr Dolejš však po úniku vystřelil hodně mizerně.

18:41
Hradec Králové - Olomouc 0:1

40. minuta: Michal Ordoš posílá Sigmu do vedení. Ordoš využil hrubé chyby brankáře Koubka při výkopu.

18:43

41. minuta: Liberečtí měli obrovskou šanci! Vácha nejprve trefil tyč. Odražený míč směrem k bráně napálil Fleišman, balon usměrňoval Šural, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře jeden z jabloneckých obránců, hosté se domnívali, že rukou, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

18:46

45. minuta: Jablonec vstřelil gól, ale pro ofsajd nebyl uznán! První poločas skončil. Utkání bylo v závěru první půle hodně vyhecované.

18:48
Poločas na všech stadionech

Na všech osmi stadionech právě probíhá poločasová přestávka.

Č.Budějovice - Ml. Boleslav 0:0
Hr. Králové - Olomouc 0:1

18:51
Plzeň - Příbram 3:0 po 1. poločase

Utkání se hraje za drtivého tlaku Plzně, která zakončila první půli Petrželovým průnikem, ale střelu agilního záložníka zneškodnil Hruška. Hosté se dostali k pokutovému území soupeře asi pětkrát, ale nic z toho. Petržela, Pilař i Kolář se před uzávěrkou reprezentační nominace na Euro chtějí ukázat.

18:53
Jablonec - Liberec 0:0 po 1. poločase

Derby v Jablonci je zatím hodně vyhecované a také vyrovnané. Největší šanci měli Liberečtí, když Vácha trefil tyč a následnou dorážku zastavil jeden z jabloneckých obránců na brankové čáře.

18:57
Bohemians 1905 - Teplice 0:0 po 1. poločase

Klokani první půli odehráli celkem pasivně. Zatím čekají, co vytvoří soupeř, a hrozí jen z brejků či po přímých kopech. Největší šanci zápasu měl teplický Dolejš, před Sňozíkem ale selhal.

18:59
Ostrava - Slavia 2:0 po 1. poločase

Baník byl v první půli lepším týmem a zasloženě a poměrně neohroženě vede. Slavia toho dopředu moc nevymyslela.

19:02
Začala druhá půle

19:06

47. minuta: Milan Škoda po rohu hlavičkoval v dobré šanci jen do hrudi Baránka.

19:08

49. minuta: Na Dukle se zatím hraje vyrovnaná partie, přestože jsou sparťané mírně aktivnějším celkem.

19:10

53. minuta: V Edenu planou emoce! Martin Abraham prošel až do teplického vápna, kde ale předvedl gólman Grigar povedený zákrok. Místo rohu ale sudí Drábek nepochopitelně nařídil jen odkop od brány, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí a na hřiště naházeli pivní půllitry.

19:11

53. minuta: Jablonec předvedl rychlou akci. Lafata vysunul Kopice, jenž obešel brankáře Bičíka, ten se však rychle postavil na nohy a Kopicovu přihrávku před bránu srazil na roh. Z něj už nic nebezpečného nevzniklo.

19:12

52. minuta: Baník je pasivní a nikam se netlačí. Z toho občas plynou šance Slavie. Jarolímova rána po samostatném průniku byla zblokována.

19:12
Dukla - Sparta 0:1

53. minuta: Hušbauer posílá Spartu do vedení! Josef Hušbauer se dostal k odraženému míči v pokutovém území a napálil ho za záda brankáře Rady.

19:13

57. minuta: Klokani začínají přidávat na obrátkách. Opět zahrozil Abraham, tentokrát halfvolejem vypálil nad hostující bránu. Domácí trenér Weber poslal do hry útočníka Hartiga.

19:15

57. minuta: Pilař v průniku spálil další velkou šanci domácího týmu, když trefil Hrušku. Plzeňští hrají uvolněně, Petržela si dovoluje parádičky, ve dvou vynikajících akcích se blýskl další uchazeč o reprezentační dres Rajtoral.

19:18

60. minuta: Rušno je nyní v hledišti, menší potyčka s pořadateli se strhla v sektoru libereckých fanoušků. Do Jablonce přišlo 6045 diváků, hodně jich je tu pochopitelně ze sousedního Liberce.

19:19

60. minuta: Teplický Rosa uviděl červenou kartu! Diváci však nejsou spokojeni. Zaprvé rozhodčí Drábek neponechal po Rosově faulu domácím hráčům výhodu, když by šel Vyhnal sám na Grigara, poté navíc zákrok vytáhl na hranici pokutového území. Přesto budou mít domácí přímý kop z nebezpečné pozice.

19:20

61. minuta: Přímý kop domácích zlikvidoval Grigar. Teplický brankář předvedl parádní zákrok, když vyrazil Borkovu bombu. Následně se domácím nepodařilo dorazit míč do opuštěné brány.

19:22

63. minuta: Komická situace při střídání. Čtvrtý rozhodčí Váňa ukázal, že Hadaščok má nahradit Bosančiče. Liberečtí na lavičce jen nevěřicně kroutili hlavou, protože chtěli střídat Šurala. Nakonec šel ale dolů opravdu Šural.

19:22
Jablonec - Liberec 0:1

65. minuta: Liberec jde do vedení! Hosté na pravé straně pěkně zakombinovali, Gebre Selassie nacentroval před branku a Hadaščok, který před dvěma minutami přišel na hřiště, usměrnil míč za Špita.

19:24
Ostrava - Slavia 3:0

66. minuta: Baník vede 3:0! Další standardka nese ovoce. Míč propadl hlavičkovým soubojem a Lukáš Magera ho se štěstím skluzem poslal do brány!

19:26
Dukla - Sparta 1:1

63. minuta: Na Dukle je srovnáno! Ivan Lietava vyrovnává na 1:1 povedenou hlavičkou, Vaclík si na míč sáhl, mimo tři tyče ho už ale vytěsnit nedokázal.

19:27
Plzeň - Příbram 4:0

68. minuta: Plzeň vede už 4:0! Hruška na všechno nestačí. Poté, co fantastickými zákroky chytil šance Bakoše a Daridy, nestačil na hlavičkovanou ve vlastním pokutovém území, zakončenou pohodlně stoperem Čišovským.

19:27

70. minuta: Plzeň bude kopat další penaltu!

19:29
Plzeň - Příbram 5:0

71. minuta: Pavel Horváth z penalty zvyšuje na 5:0. Horváth si dovolil zopakovat střelu do stejného místa jako při prvním pokutovém kopu

19:30

69. minuta: Baník si hodlá vítězství za každou cenu pohlídat. A stahuje ze hry ofenzivního strůjce gólových momentů Martina Lukeše. Nahradí ho defenzivní záložník Jan Greguš.

19:31

76. minuta: Klokany přišlo podpořit jen 1 930 diváků. Naopak na ostravských Bazalech sleduje stejně důležitý záchranářský souboj 13 127 fanoušků.

19:34

78. minuta: Horvátha střídá Procházka. Kapitána plzeňského týmu vyprovází stadion ze hřiště potleskem vstoje.

19:41

77. minuta: Škoda v čistém souboji sestřelil Baránka, který je hodně otřesený, ale nakonec zápas nejspiš dochytá. Pietrzkiewicz se převlékal zbytečně.

19:41

84. minuta: Klokani mohli přijít o naději. Po přesném centru Vůcha z levé strany byl sám před Sňozíkem Jindráček, z mírného úhlu ale míč poslal do boční sítě. Vzápětí byl Jindráček střídán.

19:43

85. minuta: Jablonec se snaží tlačit, Liberec hraje na brejky. Liberecká obrana zatím vcelku suverénně útoky domácích odvrací.

19:44

87. minuta: Jablonecký Eliáš nyní z dvaadvaceti metrů pěkně napálil míč, který doskákal těsně vedle branky Bičíka.

19:44

85. minuta: Baník Ostrava má závěr pod kontrolou. Slavii k bráně nepouští. Ojedinělá šance hostů skončila střelou Pospěcha z velkého úhlu, Baránek byl ale pozorný.

19:47
Bohemians 1905 - Teplice 0:0 (konec utkání)

Zápas byl nastaven pouze o jednu minutu. Domácí fanoušci po závěrečném hvizdu spustili pokřik "Peníze!"

19:48
Jablonec - Liberec 0:2

90. minuta: Hadaščok svou druhou brankou v zápase zvyšuje na 2:0!

19:48
Jablonec - Liberec 0:2 (konec utkání)

Liberec vítězí v derby 2:0 díky dvěma brankám Hadaščoka a je blízko titulu.

19:49
Plzeň - Příbram 5:0 (konec utkání)

V závěru si několikrát zaútočila i Příbram, ale bez šance a bez efektu. Naopak Hruška ji uchránil od většího debaklu při šancích Daridy a Koláře. Mistrovský tým si uchoval šanci na obhajobu titulu.

19:52

90. minuta: V nastaveném čase měli sparťané na kopačce vyrovnání! Po pasu Hušbauera byl v úniku Přikryl, domácí bránu ale nedokázal trefit.

19:53
Dukla - Sparta 1:1 (konec utkání)

Na Julisce skončil zápas, ve kterém Sparta ztratila veledůležité body. Na vedoucí branku Hušbauera totiž včas odpověděl Lietava. Závěrečný tlak už sparťanům ke třem bodům nepomohl.