Mnozí si sice podle zpráv, které se k nim dostávají z médií, stěžují, že jde o nepovedené mistrovství, ale o nezájmu o hokej nemůže být řeč. Potvrzují to i čísla České televize. Druhý zápas českého týmu proti Švédsku sledovalo u obrazovek přes 1,6 milionu diváků, což je číslo srovnatelné s loňským turnajem na Slovensku, který hokejová veřejnost považuje za velmi vyvedený.
Podobně jsou na tom i provozovatelé hospod a sportbarů. "Lidí k nám chodí stejně jako loni. Myslím, že dějiště šampionátu na to nemá vliv. Víc nás spíš trápí, že jsme hráli většinu zápasů odpoledne, to přijde pochopitelně méně lidí než večer," říká Barbora Chomátová, provozní pražského sportbaru Nagano 98, které vadí, že český tým hrál ze sedmi zápasů v základní skupině hned v pěti případech už od čtvrt na pět.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





