Poté, co se v úterý nepodařilo ruským fotbalistům potvrdit postup ze skupiny mistrovství Evropy, protože s Polskem jen remizovali, nepřineslo definitivu ani druhé kolo skupiny B. Portugalci porazili Dánsko 3:2 a Němci zvítězili nad Nizozemskem 2:1. Šanci mají stále ještě všechny čtyři týmy.

České fanoušky potešil zdravotní stav Tomáše Rosického i Petra Čecha, kteří byli na vyšetření v nemocnici a měli by být do utkání proti Polsku v pořádku. Aktuální dění na Euru můžete s námi sledovat zde.

Spoustu práce měla po úterním zápase Polsko – Rusko ve Varšavě polská policie. Ta podle původních zpráv zadržela 130 polských a ruských chuligánů, kteří se poprali před utkáním i během něho. Dopoledne agentury vydaly další zprávu, která počet zadržených posunula na 180. Při potyčkách utrpělo zranění nejméně deset lidí, oznámila agentura AFP.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
09:56
Rusové vyšlou do Polska své zástupce na pomoc místní policii

Střety mezi posllými a ruskými fanoušky po úterním zápase obou týmů údajně vyprovokovali Poláci, kteří také tvoří většinu zraněných. Ošetření potřebovali také dva Rusové a jeden Němec. Podle agentury AP ruské úřady vyšlou do Varšavy své zástupce, kteří mají polským kolegům pomoci se zvládáním situace. Počet ruských fotbalových fandů v Polsku je nyní odhadován na 20 000. Pro dobu konání ME byly ve Varšavě posíleny policejní oddíly, zvýšily se rovněž kontroly. Během turnaje má na pořádek dohlížet na 6000 policistů.

10:16
Zadržených při nepokojích bylo víc - 180, plno bylo i na záchytce

Podle poslední informace od policejního mluvčího Macieje Karczyńského bylo zdrženo celkem 180 lidí. Mezi nimi je 150 Poláků, 20 Rusů, jeden Španěl a jeden Maďar. Přes třicet lidí strávilo noc na varšavské záchytce.

11:31
Rosický i Čech netrénovali, byli na vyšetření v nemocnici

Dnešní trénik české fotbalové reprezentace se konal bez kapitána Tomáše Rosického i brankáře Petra Čecha. Oba klíčoví hráči týmu byli v nemocnici na vyšetření a není jisté, zda budou v pořádku na rozhodující sobotní duel o postup do čtvrtfinále s Polskem. Rosický má problémy s Achillovou šlachou a proti Řecku střídal už v poločase. Čech, jehož chyba pomohla Řekům ke snížení, zápas dohrál. "Ale luplo mu v rameni. Musíme počkat, co přinese vyšetření," řekl lékař týmu Petr Krejčí.

11:54
Polský kapitán věří, že diváci v ochozech pomohou

Kapitán polské reprezentace Jakub Blaszczykowski před sobotním zápasem s českým týmem spoléhá na pomoc diváků. "Před dalším utkáním jsme plni optimismu. Věříme, že s tak silnou podporou našich diváků uděláme ve Vratislavi historický krok a postoupíme do čtvrtfinále," řekl.

12:51
Naděje, že Rosický i Čech budou do zápasu s Polskem v pořádku, je 75 procent

Podle lékaře české reprezentace Petra Krejčího je reálná možnost, že Tomáš Rosický i Petr Čech budou v pořádku pro sobotní klíčový zápas a přímý souboj o účast ve čtvrtfinále s Polskem. "Budeme pokračovat v intenzivní léčbě a u obou existují slušné šance, že se dobereme stavu, kdy budou moci hrát. Odhadl bych to tak na 75 procent, že nastoupí," řekl Krejčí po vyšetření obou fotbalistů v vratislavské nemocnici.

13:36
Nizozemci podrží kouče i v případě neúspěchu

Šéf nizozemské fotbalové asociace Bert van Oostveen vyjádřil podporu trenérovi Bertu van Marwijkovi. Holanďané v úvodním utkání nečekaně prohráli s Dánskem 0:1 a dnes je od 20:45 čeká náročný duel proti Německu. V případě, že prohrají a Dánové získají alespoň bod proti Portugalsku, turnaj pro ně skončí. "Pokud vypadneme, tak to nebude mít pro trenéra žádné následky. Angažovali jsme ho s výhledem na delší dobu," podpořil kouče Van Oostveen.

13:55
Ibrahimovič opustil švédský trénink předčasně

Hvězda švédské reprezentace Zlatan Ibrahimovič musel kvůli problémům s tříslem předčasně opustit trénink národního týmu. Podle švédského tábora ale jeho zranění není vážné a měl by být na páteční zápas proti Anglii fit.

14:41
Prezident ruského svazu: Naši fanoušci incidenty nevyvolali

Za šokující označil dnes šéf ruského fotbalového svazu Sergej Fursenko násilné útoky proti ruským fanouškům, k nimž došlo v úterý večer ve Varšavě během zápasu mistrovství Evropy s Polskem a po něm. Fursenko obvinil polské fanoušky z předem připraveného útoku, který vyvolal "absolutně nepřípustnou situaci". Ruští fandové podle něj incidenty nevyvolali.

15:22
Dynamo Kyjev chce rychle prodloužit smlouvu Ševčenkovi

Andrej Ševčenko, jenž dvěma góly rozhodl o vítězství Ukrajiny nad Švédskem, dostal nabídku na prodloužení smlouvy od Dynama Kyjev. "Všichni tu Andreje chceme, teď už je to jen na něm, zda na nabídku kývne," řekl na adresu pětatřicetiletého útočníka kouč Dynama Jurij Sjomin.

16:07
Na Řecko se dívalo o sto tisíc diváků více

Přímý přenos druhého zápasu české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy, v němž porazila Řecko 2:1, v úterý večer sledovalo na sportovním kanále ČT4 v průměru 907.000 diváků starších 15 let, tedy 29,78 procenta diváků u televize. Sledovanost byla o více než 100.000 diváků vyšší oproti pátečnímu zápasu proti Rusku.

16:24
Do polské brány se vrátí Szczesny

Po červené kartě z úvodního utkání Eura, za níž dostal Wojciech Szczesny automatický trest na jeden zápas, se gólman Arsenalu vrátí do brány v zápase proti Čechům. "Před turnajem jsme říkali, že je to naše jednička. Na tom se nic nezměnilo," vysvětlil tah trenér Smuda.

17:10
Polský premiér Tusk žádá tresty

Polský předseda vlády Donald Tusk dal jasně najevo, že žádá tresty pro všechny, kdo se zúčastnili varšavského běsnění. Za násilím navíc nevidí žádné historické rusko-polské vztahy. "Byly tam jenom stovky idiotů na obou stranách. Ukážeme jim, zač je toho loket," prohlásil Tusk.

17:17
Dánsko - Portugalsko

Úvodní sestavy:

Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen - Kvist, Eriksen, Zimling - Rommedahl, Bendtner, Krohn-Dehli

Portugalsko: Rui Patrício - Pereira, Alves, Pepe, Coenträo - Meireles, Veloso, Moutinho - Nani, Postiga, Ronaldo

18:00
Utkání mezi Dánskem a Portugalskem začalo

Známý vepř, který letos na šampionátu tipuje vítěze utkání, se najedl z misky Dánska. Stejně tak učinil i v úvodním dánském utkání proti Nizozemsku a Skandinávci skutečně uspěli. Porazí tedy dnes Portugalce?

18:24
Portugalsko vede 1:0!

Po rohovém kopu z levé strany se prosazuje hlavičkou na bližší tyči stoper Pepe a posílá Portugalce do vedení.

18:35
36. min.: Dánsko - Portugalsko 1:1

Hélder Postiga si naběhl na přední tyč a prudkou ranou zblízka zužitkoval přesný centr z křídla.

18:41
41. min.: Dánsko - Portugalsko 1:2

Na konci rychlé dánské kombinace byl Bendtner, který metr před čárou hlavičkoval do úplně prázdné branky.

18:48
60. min.: Dánsko - Portugalsko 1:2

Vynikající zápas pokračuje i po přestávce. Ronaldo mohl přivést Portugalce do dvougólového vedení, ale v samostatném postupu z levé strany vystřelil slabě. Na druhé straně by bývala Kvistova rána znamenala vyrovnání, jít ale o pár decimetrů níž.

19:36
78. minuta: Ronaldo v roli spalovače šancí

Obávaný kanonýr Realu Madrid spálil už druhou svoji šanci v zápase, a k tomu jakou! Cristiano Ronaldo byl tentokrát absolutně nehlídaný a mohl si s brankářem Andersenem pohrát, ale placírkou trefil vedle.

19:37
80. min.: Dánsko - Portugalsko 2:2

Krátce po zahozené šanci Portugalců přišel protiúder. Bendtner zůstal v pokutovém území bez těsného hlídání, naskočil na dlouhý centr zprava a hlavičkou, po níž se míč otřel o tyč, získal pro Dánsko vyrovnání.

19:44
87. min.: Dánsko - Portugalsko 2:3

Skvělé portugalské střídání - náhradník Varela sice napoprvé míč netrefil, ale dobře se v pokutovém území zorientoval a bez přípravy zpoza hráče vypálil k tyči, Portugalsko opět ve vedení.

19:52
Konec zápasu: Dánsko - Portugalsko 2:3

Dánský náhradník Schöne ve čtvrté minutě nastavení pálil vedle, a tak nebyl závěrečný tlak jeho týmu úspěšný.

20:24
Nizozemci jdou do hry opět s Van Persiem

Základní sestavy zápasu Nizozemsko - Německo:
NIZOZEMSKO: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - Robben, De Jong, Sneijder, Van Bommel, Affelay - Van Persie.
NĚMECKO: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Müller, Khedira, Özil, Schweinsteiger, Podolski - Gómez.

20:52
7. min.: Nizozemsko - Německo 0:0

První šanci zápasu neproměnil Robin Van Persie, jenž si naběhl za německou obranu, ale tváří v tvář Neuerovi měl míč na dlouhou nohu a neodkázal na něj vystřelit dost razantně.

21:09
24. min.: Nizozemsko - Německo 0:1

A opět Gómez! Míč převzal po kolmici na hranici pokutovém území mezi obránci, rychle se uvolnil a přesně mířenou střelou otevřel skóre.

21:23
38. min: Nizozemsko - Německo 0:2

Minutu poté, co nizozemský brankář Stekelenburg zneškodnil vyloženou Badstuberovu šanci hlavou, trefil se podruhé Gómez. Znovu si naběhl mezi obránce, tentokrát trochu zprava, a nemýlil se ani z této pozice.

21:32
Poločas: Nizozemsko - Německo 0:2

Těsně před závěrečným hvizdem musel Stekelenburg s vypětím sil vytlačit nad břevno Schweinsteigerův centr, který se točil do branky, aby to nebylo o tři góly.

21:47
Do hry jdou Van der Vaart a Huntelaar

Nizozemská sestava doznala do druhé půle dvě změny. Van Bommela nahradil Van der Vaart a Affelaye vystřídal Huntelaar.

22:03
60. min.: Nizozemsko - Německo 0:2

Jedinou šancí Nizozemců v první čtvrthodině druhé půle byla Van Persieho přízemní střela z dálky, brankář Neuer ji vyrazil na roh. Němci jsou aktivní a také útočí.

22:15
73. min.: Nizozemsko - Německo 1:2

Van Persie se na kraji hřiště odpoutal od Hummelse, rychle pokročil do středu na kraj pokutového území a přesně mířenou ranou snížil.