"Naším cílem je postoupit do semifinále," potvrdil ředitel nizozemské fotbalové asociace Bert van Oostveen, "a tento cíl jsme si stanovili už v roce 2005." Bez souvislostí možná trochu nesrozumitelná slova. Funkcionář si jimi pomáhal při obhajobě trenéra Berta van Marwijka.

Ten byl před sedmi lety ještě koučem Borussie Dortmund a cíle národního týmu jej zajímaly jako zasvěceného pozorovatele. Když ale získal toto angažmá v roce 2008 právě on, musel ho přijmout. Dostat se aspoň do semifinále, to totiž v poslední době Nizozemci plánují vždycky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se