Ruské KHL dlouho podobně jako zámořské NHL světové šampionáty nevadily, ale v boji o trůn nejlepší hokejové soutěže na světě už nejde jinak. KHL prý začíná mistrovství světa pořádané každý rok v květnu škodit, a proto její vedení tlačí na Mezinárodní hokejovou federaci IIHF. Hrát by se mělo v únoru. A to jednou za dva roky.

"V NHL je jen o čtyři kluby víc, ale hrají ještě v červnu. My na to kvůli mistrovství světa máme o dva měsíce méně, což je velká škoda. Při pohledu na rozlosování se musíme stydět, že naše základní část končí už 17. února, ale jinak to dělat nemůžeme," zlobí se v deníku Sovětskij Sport viceprezident KHL Vladimír Šalajev.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se