Naposledy měli Britové svého zástupce ve finále Wimbledonu v roce 1938. Do domácího oblíbence Andyho Murrayho se tak v Londýně vkládaly všechny naděje.
Po senzačním vyřazení Rafaela Nadala, Murrayho noční můry, měl navíc pětadvacetiletý Skot nezvykle usnadněnou cestu. Do finále se nakonec i přes urputně bojujícího Tsongu skutečně probojoval a pro Brity se stal v tu ránu národním hrdinou. Fandili mu v hospodách, na stadionu i před velkoplošnými obrazovkami mimo něj. Na ostrovech byl svěřenec Ivana Lendla skutečně modlou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













