Přesně za dva týdny uplyne 60 let ode dne, kdy Emil a Dana Zátopkovi během jediné hodiny vybojovali na olympijských hrách v Helsinkách zlaté medaile.
Emilovi se to podařilo v „závodu století,“ jak finálový běh na 5000 metrů nazvali atletičtí odborníci z mnoha zemí. Dana pak dokázala v hodu oštěpem porazit všechny své papírově lepší soupeřky a také hodně nečekaně našla cestu až na nejvyšší stupínek. Obě soutěže měly vzrušující průběh a divákům na stadionu přinesly nezapomenutelné zážitky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










