Přesně za dva týdny uplyne 60 let ode dne, kdy Emil a Dana Zátopkovi během jediné hodiny vybojovali na olympijských hrách v Helsinkách zlaté medaile.

Emilovi se to podařilo v „závodu století,“ jak finálový běh na 5000 metrů nazvali atletičtí odborníci z mnoha zemí. Dana pak dokázala v hodu oštěpem porazit všechny své papírově lepší soupeřky a také hodně nečekaně našla cestu až na nejvyšší stupínek. Obě soutěže měly vzrušující průběh a divákům na stadionu přinesly nezapomenutelné zážitky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se