Tenista Tomáš Berdych se v prvním kole olympijského turnaje ve Wimbledonu utká s Belgičanem Stevem Darcisem. Ženskou českou jedničku Petru Kvitovou na londýnské trávě vyzve Kateryna Bondarenková z Ukrajiny. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti turnaje.
Oba čeští spolufavorité byli nasazeni jako číslo šest, a dostali proto papírově snadnější soupeře. Darcisovi patří v žebříčku 75. místo a s Berdychem se dosud na okruhu ATP neutkal. Negativní zápasovou bilanci 1:2 má s 94. hráčkou světa Bondarenkovou loňská wimbledonská vítězka Kvitová, která s mladší z ukrajinského sesterského dua prohrála poslední dva duely v roce 2010.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










