O tom, že američtí basketbalisté do Londýna pro nic jiného než pro zlato nepřijeli, se obecně ví. Když pak favorit celého turnaje narazí na basketbalového trpaslíka a olympijského nováčka, může se ze zápasu stát i exhibice.

Zlatí medailisté z Pekingu porazili svého soupeře neskutečným rozdílem 156:73. Už po první čtvrtině dosáhli na padesátibodovou hranici a hráči se náramně bavili. Jak poznamenal na svém Twitteru James Holinger ze serveru ESPN, 10 z ostatních 11 týmů včera nastřílelo 82 a méně bodů. USA vyhrály o 83. Hvězdy z NBA působily naprosto suverénním dojmem, střílely jednu trojku za druhou a smečovaly při každé příležitosti. Přesně jako před dvaceti lety Jordan a spol. ve slavném "dream-teamu".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se