Miroslava Knapková se zapsala do historie českého veslování. Stala se první českou vítězkou na olympiádě. Podařilo se jí tak navázat na čtyřku mužů, která získala zlato v Helsinkách 1952, a dvojskif Václav Kozák, Pavel Schmidt, jenž triumfoval v Římě 1960.

Přitom rodačka z Brna původně veslovat vůbec nechtěla. Závodně se věnovala lehké atletice a běhu na lyžích. Oba její rodiče ale byli veslařskými reprezentanty a v 19 letech rodinné vášni podlehla i Mirka. A dnes, téměř měsíc před svými dvaatřicátými narozeninami, slaví svůj životní úspěch se zlatou olympijskou medailí na krku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se