Český pár jako jediný na olympijském tenisovém tunaji dokázal vzdorovat vítězným Američankám. Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou se proti sestrám Williamsovým několikrát dostaly blízko brejku, ale v každém setu jednou ztratily podání, a tak soupeřky vydobyly své třetí olympijské zlato.
"Porovnala bych olympijské stříbro s vyhraným grandslamem a možná bych ho dala ještě trochu výš. Grandslam se nám ještě může podařit, máme čtyři šance do roka, ale olympiáda možná byla jenom jedna a jsme moc rády, že se povedla," řekla pro ČTK Hlaváčková, která loni s Hradeckou vyhrála pařížské French Open. "Taky bych olympijskou medaili postavila nejvýš," přitakala Hradecká.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








