Anglické kluby za posily utratily již více než 4,4 miliardy liber (více než 138 miliard korun) za posledních 10 let. Letos se za hráče utratilo přibližně stejně jako před rokem, totiž 450 milionů liber.

Největším rozhazovatelem je londýnská Chelsea. Klub ruského bohatýra Romana Abramoviche v poslední dekádě utratil 681 milionů liber. Druhý v pořadí je podle agentury Deloitte's Sports Business Group loňský mistr Manchester City (572 milionů liber), následuje Liverpool (414 mil. liber) a Manchester United (352 mil. liber).

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se